СВЯТКОВІ ВИДОВИЩА В СОЦІОКУЛЬТУРНИХ ПРАКТИКАХ СУЧАСНОСТІ: ФЕСТИВАЛЬНИЙ ТУРИЗМ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2021.250250Анотація
Мета статті – проаналізувати основні особливості святкового видовища у контексті популярної соціокультурної практики сучасності – фестивального туризму. Методологія дослідження базується на міждисциплінарному поєднанні методів, інтегрованих з культурології, менеджменту, історії. Використано також такі загальнонаукові методи, як аналіз, синтез, дедукція, індукція, метод зв’язку абстрактного і конкретного. Наукова новизна полягає в аналізі особливостей святкових видовищ, які формують популярність фестивального туризму. Висновки. Святкові (Festival) видовища є основною формою презентації культурно-розважальної програми сучасних подорожей в межах фестивального туризму. Основними їх перевагами, які визначають популярність, є: творення святкового видовища з урахуванням культурно та історично зумовлених світоглядних позицій; різноманітність організаційно-художніх засобів; варіативність; самобутність; відкритість і діалогічність; спадкоємність та адаптивність; ситуативність та імпровізаційність; інтерактивність; гумор, іронія та самоіронія.
Ключові слова: святкове видовище, свято, фестивальний туризм, фестиваль, подія, традиційна культура.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.