CТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК УКРАЇНСЬКОГО ГОБЕЛЕНУ В ДИЗАЙНІ СЕРЕДОВИЩА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2021.250258Анотація
Мета статті – свисвітлити виникнення і відстежити історичну еволюцію особливого українського художнього промислу, відомого як мистецтво гобелену в дизайні середовища. Методи дослідження ґрунтується на мистецтвознавчому аналізі, принципах історизму, наукової системності та об’єктивності у дослідженні українського гобелену. Наукова новизна. Розкрито історичні витоки мистецтва гобелену, порушено питання введення інноваційних технік виконання гобелену, що вплинуло на сучасний дизайн середовища ХХІ ст. На основі результатів проведеного дослідження можемо зробити висновки, що мистецтво гобелену наслідує традиції народного килимарства. В сучасних умовах гобелен здатен активно наповнювати етнокультурне середовище, в окремих випадках являє собою монументальне декоративне мистецтво. Із аристократичного та елітарного мистецтва він стає більш демократичним, прикрашаючи інтер’єри приміщень ХХІ ст.
Ключові слова: гобелен, килимарство, традиції, інновації, дизайн середовища.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.