КИЇВСЬКИЙ ТЕАТР КЛАСИЧНОГО БАЛЕТУ: ІСТОРИЧНИЙ ТА МИСТЕЦЬКИЙ АСПЕКТИ ДІЯЛЬНОСТІ (1981–1998)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2021.250263Анотація
Метою публікації стало вивчення характеру мистецької діяльності трупи «Театр класичного балету» в контексті історичного розвитку українського хореографічного мистецтва 1980–1990-х років. Методологія роботи містить наступні методи дослідження: загальноісторичний, діалектичний, системний, аналітичний, порівняльно-історичний та ін. Наукова новизна публікації полягає в тому, що в ній вперше досліджено історичні та мистецькі аспекти функціонування трупи київського «Театру класичного балету». Висновки. Діяльність творчого осередку була пов’язана з роботою відомих українських балетмейстерів другої половини ХХ ст.: В. Вронського (1981–1986 рр.), В. Рибія (1986–1988 рр.) та В. Ковтуна (1989–1998 рр.). В. Вронським було сформовано основний склад балетної трупи, який у подальші роки доповнювався новими артистами; закладено базовий репертуар, що містив твори світової та української балетної класики; колектив популяризувався завдяки співпраці з солістами провідних театрів СРСР. В. Рибій розширив концертні програми театру за рахунок творів радянських та західних балетмейстерів-новаторів, зробив їх мобільнішими, здатними для показу у будь-яких театральних умовах (з мінімальним сценічним оформленням). В. Ковтун, навпаки, ввів у репертуар «Театру класичного балету» великі хореографічні форми й, з метою їх реалізації, розширив трупу до 45 танцівників; запрошував до участі в концертах відомих київських артистів, активно відкривав дорогу у велике мистецтво талановитій балетній молоді.
Ключові слова: Київський театр класичного балету, В. Вронський, В. Рибій, В. Ковтун, хореографічне мистецтво.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.