ВПЛИВ ДЖАЗОВО-МУЗИЧНИХ ФОРМ НА ЕСТРАДНО-ПІСЕННУ КУЛЬТУРУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2021.250275Анотація
Мета роботи полягає у виявленні головних тенденцій впливу джазово-музичних форм на естрадно-пісенну культуру. Методологія дослідження передбачає звернення до міждисциплінарного підходу, а також застосування компаративного, історично-логічного методів аналізу та культурологічного підходу в дослідженні означеної проблематики. Наукова новизна роботи полягає в узагальненні проблематики взаємодії та впливу джазових особливостей вокалу на розвиток естрадного вокалу, розширенні знань щодо розвитку естрадно-пісенної культури. Висновки. Становлення естрадного співу нерозривно пов'язане з масовим поширенням у всьому світі мюзик-холів, вар'єте, кабаре, театрів естради тощо. До кінця ХХ століття, ЗМІ, інтернет та екранна культура зумовили поширення естрадного вокалу на новому рівні і естрадний спів стає невід'ємною частиною повсякденного життя сучасної людини. Усі перелічені аспекти та ознаки джазової жанрово-стильової системи мали опосередкований вплив на творчість композиторів, що зверталися до пісенної творчості в естрадній сфері, враховували джазовість як посередницьку ланку між «серйозними» та легкими музичними формами, водночас наділяли джазові прийоми новою конкретикою, тобто використовували їх творчо-методичний потенціал. Осмислення в музичній культурі конкретних естрадно-джазових видів (жанрів) сучасної музики впливає на розуміння естрада, естрадного вокалу та естрадно-джазової музики як феномену мистецтва.
Ключові слова: джазові музичні форми, естрадний вокал, естрадно-пісенна культура.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.