НАРАТИВНА СУТНІСТЬ МОВНОГО КОНТЕНТУ У ВИСЛОВЛЕННІ КОМПОЗИТОРОМ ОЦІНКИ ВЛАСНОЇ ТВОРЧОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2021.250287Анотація
Мета роботи – дослідити наративи творчості сучасних українських композиторів, у контексті висловлення ними оцінки власної творчості та реально існуючих музикознавчих складових кожного твору: його цільову спрямованість, весь конгломерат музичних засобів виразності та їх багатовимірний і багатофункціональний контекст. Увага концентрується на проблемі неспівпадіння мовного контенту автора у висловленні власних уявлень про свій твір, з фактичним станом речей, з точки зору музикознавчої логіки, психології тощо. Методологія дослідження опирається на аналіз сфери висловлення людського мислення Р. Барта, К. Бремона, Ф. Джейсмона, Т. Титаренка, Ц. Тодорова, Є. Тшебінські та інших. Також, досліджень Г. Гадамера, М. Гайдегера, П. Рікєра, Р. Харре, що розглядають наратив як дискурсивну структуру, що оформлюється на основі власного досвіду. В галузі музичного мистецтва проблемі наратології приділено увагу в роботах Н. Герасимової-Персидської, О. Зінкевич, Ю. Чекана та деяких інших музикознавців. Наукова новизна. Для встановлення художньої концептуальності певних творів, у роботі вперше здійснено порівняльний аналіз суб’єктивно-авторського розуміння композиторами наративів власної творчості з музикознавчим, культурологічним та соціально-політичним контекстом існування особистості. Висновки. Встановлено, що засвоєння й усвідомлення сенсу є можливим лише через певні повідомлення, що можуть мати безліч сенсів, а декодування їх у сукупності може мати довільну форму. Тож, на стику сенсів оповідача й слухача з’являється інтерпретативне його розуміння, яке і стає основою остаточного висновку.
Ключові слова: мовний контент, наративи творчості, художня концептуальність, декодування.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.