МИСТЕЦЬКИЙ РАКУРС ТВОРЧОСТІ В. ВИННИЧЕНКА В КОНТЕКСТІ СЦЕНІЧНОГО РІШЕННЯ ЙОГО ЛІТЕРАТУРНИХ ТВОРІВ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2021.250300Анотація
Мета роботи. Висвітлити різні аспекти тлумачення художніх експериментів театральних постановок за творами В. Винниченка з урахуванням загального концепту їх художньо-естетичної специфіки, жанрово-стилістичних ознак та оригінальної мистецької манери драматурга. Методологія дослідження полягає у застосуванні культурно-історичного методу для аналізу інтерпретації драматургічних творів В. Винниченка, своєрідних ключових творчих процесів, режисерських трактувань його п’єс як майбутніх сценічних форм; мистецтвознавчого методу для осмислення художньо-творчої діяльності драматурга в контексті еволюції і прогресивних ідей у мистецтві театру; методу моделювання для аналізу моделі-постановки конкретного відповідного періоду творчості драматурга; структурно-функціонального методу для дослідження основних орієнтирів в організації творчого процесу над сценічним твором. Новизна дослідження полягає у проведенні образно-стилістичного, художньо-композиційного аналізу еволюційного процесу творчості В. Винниченка як драматурга-модерніста початку двадцятого століття. Висновки. Маємо всі підстави констатувати, що поява постаті В. Винниченка була непересічною подією: його феномен і в тому, що це один з небагатьох в українській і світовій літературі митців, хто став класиком за життя. На основі зіставлення літературних першоджерел і вистав можна зазначити, що відбувався експеримент і пошук нових сценічних форм. І особливості інтерпретації творів В. Винниченка в українському театрі полягають у тому, що її визначали різні компоненти сценічного дійства, а також суспільно-історичний і культурний контексти життя України, котрі обумовлювали експерименти, методи і форми інтерпретації літературної основи.
Ключові слова: В. Винниченко, драматург, театр, режисер, вистава.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.