Структуризація орієнтирів художньо-творчої мотивації створення сценічного образу ролі актором драматичного театру
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2022.257736Анотація
Мета роботи. Визначення структури основних орієнтирів художньо-творчої мотивації у процесі створення сценічного образу ролі актором драматичного театру. Методологія дослідження полягає у застосуванні системного, мистецтвознавчого, аналітичного, структурно-функціонального методів дослідження основних орієнтирів в організації творчого процесу перевтілення виконавця дійової особи ролі у певний сценічний образ відповідно до суб’єкту його творчої діяльності у театральній виставі, яким безпосередньо виступає персонаж драматичного твору. Новизна дослідження. Вперше здійснена структуризація понятійно-категоріальної основи орієнтирів художньо-творчої мотивації професійних вимог до створення сценічного образу актором драматичного театру. Висновки. На сьогоднішній час фундаментального науково-теоретичного методу послідовності у побудові структуризації процесу роботи актора над сценічним образом окрім орієнтовної системи Станіславського не розроблено. На краще це чи ні – спірне питання, бо творчий пошук більш ефективного та універсального базису акторського мистецтва відбувається у сучасних творчих лабораторіях митців театрального мистецтва. Отже, процес винайдення новітніх оригінальних художніх прийомів сценічної гри, образних мотивацій трактування персонажа драматичної форми залишається не до кінця вирішеною проблемою митців сценічної творчості.
Ключові слова: театр, актор, акторська майстерність, сценічний образ, дійова особа, роль, персонаж.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.