Трансформаційні процеси рок-музики в контексті війни в Україні
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2022.266104Анотація
Мета роботи – охарактеризувати принципи підтримки України під час війни в музичному просторі та визначити місце рок-музики в розвитку патріотичного піднесення за допомогою концертних виступів у межах України та на світовій арені. Методологія дослідження полягає в застосуванні аналітичного й історико-культурного методів, що дало можливість виокремити та охарактеризувати засади трансформаційних процесів рок-музики на прикладі діяльності музичних гуртів і виконавців. Наукова новизна статті полягає в тому, що вперше в українському науковому ракурсі визначено українську та західну рок-музику у світлі підтримки українського народу під час війни та виявлено «національний», «інтернаціональний» та «урбаністичний» культурні коди у творчих доробках рок-гуртів та виконавців. Висновки. Рок-музика ніколи не стояла осторонь гостросоціальних тем, адже в появі нових напрямів року завжди віддзеркалювалися настрої світового устрою, що, безумовно, виявлялося в музиці, текстах, відеокліпах, а також у сценічних постановках. У роботі схарактеризовано трансформаційні процеси в рок-музиці; окреслено особливості української та західної рок-музики під час війни: українські музичні лексеми, характерний український мелос; розкрито їх сучасний філософський зміст. Підкреслено вияв «національного», «інтернаціонального» та «урбаністичного» культурних кодів у творчості рок-гуртів під час війни в Україні. Надважливий національний первень виявлено через застосування української мови та використання елементів національної музичної мови. Рок-гурти на сьогодні у своїй творчості використовують українську символіку, проводять концертні виступи на специфічних локаціях з урбаністичним акцентом, закликають до припинення війни, через музику комунікують із зарубіжним слухачем, всебічно підтримують український народ у його боротьбі із загарбником.
Ключові слова: рок-гурт, рок-музика, саунд, попрок, культурний код.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.