Вітчизняна гітарна школа: історична спадковість виконавських традицій та перспективи розвитку
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2022.266105Анотація
Мета роботи – проаналізувати проблеми історичної спадковості виконавських традицій вітчизняної гітарної школи й узагальнити перспективи розвитку гітарного мистецтва у вітчизняному культурно-освітньому просторі в контексті еволюції гітаристики. Методи дослідження. Для розв’язання поставлених завдань було використано історико-теоретичний та виконавський аналіз. Наукова новизна. Висвітлено специфіку виконавських традицій і національних шкіл, а також результати аналізу перспектив розвитку вітчизняної гітарної школи в умовах сьогодення. Зроблено спробу окреслити сучасну «постмодерністську» мистецьку ситуацію в Україні. Висновки. У статті проаналізовано історію виникнення гітари як професійного музичного інструмента та історію виконавства на класичній гітарі в Україні в контексті впливу західноєвропейської виконавчої культури. Описано розвиток гітарних шкіл у мистецьких закладах вищої освіти України, гітарне мистецтво розглянуто в межах актуального постмодерного дискурсу та в контексті розвитку світового гітарного мистецтва.
Ключові слова: українська гітарна школа, гітарне мистецтво, гітара, виконавська традиція, виконавська школа, історіогенеза гітарного мистецтва.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.