Аналіз характерних особливостей сучасних українських естрадних хітів на прикладі творів-переможців міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення» 2004, 2016, 2022 років
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2022.266114Анотація
Мета роботи – проаналізувати три пісні-переможниці міжнародного конкурсу «Євробачення» 2004, 2016 та 2022 років («Дикі танці», «1944» та «Стефанія») у виконанні співачок Руслани, Джамали й гурту «Kalush Orchestra». Для здійснення такого дослідження систематизовано перелік виокремлених вітчизняними науковцями характерних рис сучасних українських і світових естрадних хітів. Методологія дослідження полягає у використанні принципів аналізу музичних композицій і загальнонаукових методів систематизації та узагальнення отриманих результатів. Наукова новизна роботи полягає в тому, що вперше ґрунтовно досліджено пісню «Стефанія», яка з’явилася порівняно нещодавно та отримала найвищі бали під час міжнародного конкурсу «Євробачення 2022». Висновки. Українські науковці, які досліджують проблематику естрадно-пісенної творчості (зокрема В. Тормахова, М. Мозговий, Т. Рябуха та ін.), достатньо повно розробили концептуальні підходи, що дають змогу поглиблено аналізувати зразки сучасних світових та вітчизняних хітів. Фактично всі з виокремлених у дослідженнях вчених характерних рис сучасної української естрадної пісні ми виявили в аналізованих творах. Відмічено яскраво виражену національну основу всіх досліджених композицій-переможниць «Євробачення» (українська – у піснях «Дикі танці» та «Стефанія» і кримськотатарська – у композиції «1944»), що свідчить про зростання зацікавленості культурами корінних народів нашої держави у світі та їх включеність до глобальних мистецьких процесів. Впевнені перемоги українських виконавців на міжнародному конкурсі «Євробачення» у 2004, 2016 та 2022 роках, безумовно, є показником успішного розвитку українського естрадно-пісенного мистецтва.
Ключові слова: «Євробачення», українські естрадні виконавці, естетика хіта, стильовий синтез, фольклорна автентика, «Дикі танці», «1944», «Стефанія».
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.