КУЛЬТУРНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ ТА ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ: ВІДПОВІДНІСТЬ ЗМІСТУ І ПЕРСПЕКТИВИ РЕАЛІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2023.277638Анотація
Мета роботи – проаналізувати особливості вітчизняної культурної політики в умовах євроінтеграції. Методологія дослідження полягає в тому, що в роботі були використані науково-теоретичний підхід до дослідження культурної політики, метод аналізу і синтезу. Історико-порівняльний метод дав можливість простежити відмінні риси законодавства України і ЄС щодо врегулювання відносин у соціокультурній сфері. Методи спостереження, збору інформації, описовий та узагальнення дали змогу з’ясувати рівень відповідності культурних стратегій в Україні культурним практикам європейських країн. Наукова новизна. Уперше культуру і її практичне втілення розглянуто як інструмент формування та реалізації ціннісно-смислових потреб людини, громадянина, етносу, як носій ретроспективних символів, образів та стильових каталізаторів. Висновки. Стилістично семантичною ініціативою, що враховує глобальні, державні та стратегічно-політичні видозміни культурного сектору в ЄС, варто вважати генеровану та координовану Єврокомісією та Радою Європи ініціативу – Культурні плани роботи (Work Plans for Culture). Культурне розмаїття країн-членів Союзу забезпечує підтримання пріоритетно-національної культурної складової окремої держави на засадах стратегічності, пропорційності, субсидіарності та безперервного співробітництва. На сьогодні актуальності для державотворчих процесів європеїзації України набуває нормативне забезпечення культури статусом інструменту реалізації ціннісно-орієнтаційних потреб людини. Подібна стратегія вказує на зв’язок між громадянином України, культурою держави та вітчизняним етносом – носієм визначально-формуючих символів, образів та світоглядних цінностей.
Ключові слова: культурна політика, досвід ЄС, культурний фронт, іміджево-розвитковий ценз, культурологічна політика.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.