ВИСВІТЛЕННЯ ТЕМИ УКРАЇНСЬКОГО БАРОКО В ДОСЛІДЖЕННЯХ ЄВРОПЕЙСЬКИХ НАУКОВЦІВ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX – ПОЧАТКУ XXI СТОЛІТЬ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2023.277650Анотація
Мета статті – висвітлити тематику українського бароко в дослідженнях європейських учених, акцентувати на основних зроблених ними висновках. Методологія дослідження полягає у використанні загальнонаукових методів, серед яких відзначимо такі: аналіз, синтез, дедукція та індукція. Виокремимо метод порівняння, що дав змогу визначити певні спільні та відмінні риси в трактуванні проблеми українського бароко. Наукова новизна полягає в тому, що вперше визначено основні маркери дослідження культури українського бароко в європейській думці новітнього часу. Висновки. Дослідження українського бароко в румунській, французькій, польській європейській фаховій літературі показало, що західними кордонами поширення його впливів вважається територія Угорщини та Словаччини, а південними – Молдова й Румунія. Також у роботі визначено бачення європейськими дослідниками коріння українського різновиду цієї мистецької течії, яке частково вбачали в польському або італійському впливах. Визначення шляхів потрапляння барокових впливів до України (через Річ Посполиту або безпосередньо з Італії) належить до актуальних завдань майбутніх досліджень.
Ключові слова: українське бароко, європейські дослідження, впливи, Україна.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.