КОНЦЕПЦІЯ ВОКАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ ВАЛЕНТИНИ АНТОНЮК У КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ ВОКАЛЬНОЇ ШКОЛИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2023.277685Анотація
Мета статті полягає в розкритті теоретичних основ, педагогічних принципів і методів навчання Валентини Антонюк у контексті розвитку української вокальної школи. Методологія дослідження спирається на комплексному поєднанні історико-культурологічного методу (в осмисленні культурних, художніх факторів у формуванні педагогічної концепції В. Антонюк у контексті розвитку національної вокальної школи в Україні) і методу естетико-стильового аналізу (у виявленні характеристик педагогічних принципів і пріоритетів у викладацькій діяльності В. Антонюк). Наукова новизна статті полягає в розкритті сучасного розуміння феномену «вокальна школа», пов’язаного з індивідуальною творчістю виконавця, ствердженні, що є базовим для концепції вокальної педагогіки В. Антонюк у контексті професійних особливостей творчих особистостей. Висновки. Педагогічну увагу В. Антонюк зосереджено на засобах звукоутворення і звуковедення, реалізації вокального дихання, використанні резонаторів голосового апарату, принципів постановки голосу, артикуляційних та інтонаційних основ виконання, виконавської свободи й індивідуального виконавського бачення образу. Серед педагогічних пріоритетів навчання – прагнення до особистісного розуміння студентом вокального твору, його художньо-смислової інтерпретації і наповнення виконання твору максимальною деталізацією різноманітних виражальних засобів.
Ключові слова: українська вокальна школа, вокальна педагогіка, вокальне виконавство, етнокультурні традиції виконання.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.