ОСОБЛИВОСТІ КІНЕСТЕТИЧНОГО СПРИЙНЯТТЯ АКТОРА В РОЛІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2023.277698Анотація
Метою статті є з’ясування місця, значення та механізму функціонування кінестетичного сприйняття у мистецтві актора театру та кіно. Методологія дослідження. Використано методи аналітичного та логічного підходу до осмислення особливостей кінестетичного сприйняття актора в ролі, застосовано порівняльний аналіз гри актора з активним кінестетичним сприйняттям та актора, з домінуючим слуховим і зоровим сприйняттям. Наукова новизна. Вперше досліджено явище кінестетичного сприйняття в мистецтві актора. Виявлено механізм та спосіб залучення даного сприйняття до акторської техніки перевтілення. Здійснено аналіз особливостей творчого стану актора в ролі під дією кінестетичного сприйняття. Висновки. Методом порівняльного аналізу гри акторів доведено необхідність залучення явища кінестетичного сприйняття до майстерності актора. Аргументовано чому активування кінестетичного сприйняття актора в ролі є необхідною умовою створення мистецького акту. Виявлено механізм зміщення уваги актора із зовнішньої зорової та слухової інформації на рухи власного тіла. З’ясовано, що внаслідок такого зміщення уваги актор відчуває рухи власного тіла та його образ в очах глядача. Вмотивовано та роз’яснено спосіб налагодження та активування кінестетичного сприйняття у акторській грі.
Ключові слова: кінестетичне сприйняття, аудіовізуальне сприйняття, тілесні рухи, мімічні рухи, мовленнєва поведінка, актор-кінестетик, дія, увага, глядач.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.