АКАДЕМІЧНА КУЛЬТУРА ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2023.286871Анотація
Мета статті – здійснити аналіз значимості академічної культури для закладів вищої освіти України та обґрунтувати стратегічні напрями її розвитку. Методологія дослідження, що застосовувалася під час наукової розвідки, ґрунтується на міждисциплінарному підході, а також охоплює загальнонаукові методи систематизації та аналізу досліджуваного питання, що дозволило конкретизувати й обґрунтувати стратегічні підходи до розвитку академічної культури в університетській спільноті. Завдання наукового пошуку зумовили необхідність застосування аналітичного підходу, що дозволило окреслити позитиви та недоліки процесу запровадження академічної культури в заклади вищої освіти. Наукова новизна полягає у розкритті сутності та значимості академічної культури у закладах вищої освіти України; науковому обґрунтуванні стратегічних напрямів політики академічної культури в контексті мотивації та заохочення. Висновки. Розбудова простору академічної культури вимагає удосконалення багатьох чинників у системі закладів вищої освіти: від виявлення й доведення випадків недоброчесності до застосування належних інструментів як методів покарання. І саме ці питання знаходять відображення у більшості вітчизняних праць та публікацій, присвячених питанням академічної доброчесності. Для запровадження високого рівня академічної культури в університетській спільноті варто дотримуватися таких кроків: мати чітку, дієву й прозору систему підтримки високого рівня академічної культури в освітній інституції; акцентувати на можливостях здобувачів, а не на заборонах, метафоричних обмеженнях й залякуванні; синтезувати академічну культуру та навчальний простір шляхом цілісної структури будь-якої освітньої компоненти.
Ключові слова: заклад вищої освіти, академічна культура, академічна доброчесність, академічні цінності, студентська спільнота, система мотивацій та заохочень.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.