БЛОГИ ЯК ІНСТРУМЕНТ КУЛЬТУРНОЇ ДИПЛОМАТІЇ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2023.286875Анотація
Мета роботи – виявити роль блогів у представленні української культури за кордоном, що є засобом культурної дипломатії. Методологія дослідження базувалася на використанні методів: аналізу і синтезу – з метою вивчення джерельної бази статті; порівняльного, що дав змогу встановити підходи різних країн, зокрема України, до репрезентації своєї культури світові; а також синергетичний підхід, що ґрунтується на ідеї самоорганізації культури, що ми й спостерігаємо в нинішніх суспільних умовах. Наукова новизна статті полягає в тому, що в ній уперше представлено блоги як важливий інструмент культурної дипломатії України, які мають транслювати світові культуру України – самобутню автентичну, що має свої корені, і водночас сучасну, що постійно перебуває в розвитку. Висновки. Мистецтво є потужним інструментом культурної дипломатії України. Розуміння закордонною спільнотою специфіки культурних ознак українців як нації сприятиме утвердженню України як культурного суб’єкта на міжнародному рівні, крізь призму культури формуватиме об’єктивне розуміння природи російсько-української війни. Культурна дипломатія – важливий ресурс впливу у світі; й інтернет-середовище, зокрема блогосфера, має не обмежені часом і місцем для цього інформаційні інструменти, що посилює її роль, а отже, і відповідальність за результати цієї діяльності.
Ключові слова: блоги, блогосфера, українська культура, культурний суб’єкт, культурна дипломатія.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.