КОНЦЕПТУАЛЬНА ОСНОВА РОЗВИТКУ ФОЛЬКЛОРНО-ДЖАЗОВОГО НАПРЯМУ В КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКОМУ ПРОСТОРІ УКРАЇНИ КІНЦЯ ХХ – ПЕРШОЇ ЧВЕРТІ ХХІ СТОЛІТЬ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2023.289850Анотація
Мета роботи – ґрунтуючись на теоретичних і практичних досягненнях представників сучасного фольклорного та джазового напрямів, дослідити концептуальну основу розвитку фольклорно-джазового напряму в культурно-мистецькому просторі України періоду кінця ХХ – першої чверті ХХІ століть, виявити відмінні ознаки та сформулювати власне бачення цього процесу. Методологія дослідження полягає у розгляді історичного, аналітичного та системного підходів для розкриття основних принципів та методів розвитку фольклорно-джазового напряму в культурно-мистецькому просторі України кінця ХХ – першої чверті ХХІ століть. Наукова новизна полягає в актуалізації та впровадженні інноваційних розробок у сфери теоретичної, практичної та виконавської програми діяльності у роботі означеного науково-дослідницького напряму. Висновки. Фольклорно-джазовий напрям в культурно-мистецькому просторі України кінця ХХ – першої чверті ХХІ століть є перспективним етапом у становленні музикознавчих, культурологічних та інших аспектів у сучасному українському музичному мистецтві. Практичний інтерес щодо мікшування фольклору та джазу відкриває нові перспективи та горизонти вивчення, аналізу, апробації та впровадження нових тенденцій, моделей і форм у освітній, виконавський та науково-дослідницький процеси. Інтерес та використання фольклорно-джазового напряму є дійсно актуальним у реаліях сьогодення. Українізація сучасного музичного контенту призвела до нового сплеску прагнення використання національного мелосу та колориту серед професійних музикантів, акторів, режисерів та митців та серед майже всіх ланок суспільства. Бажання ідентифікації кожного індивіда як українця диктує нові принципи втілення фольклорно-джазового напряму в музичній культурі України та сприйняття фолк-коду нації за її межами.
Ключові слова: фольклор, джаз, фольклорно-джазовий напрям, музичне мистецтво, мистецтвознавство, мистецтво, музика, дослідження, культура, культурологія, інновація.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.