ПРИКЛАДИ КОНЦЕРТНО-ВИКОНАВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАХІДНИХ СКРИПАЛІВ У КИТАЇ В ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХХ СТОЛІТТЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2023.289866Анотація
Мета дослідження полягає у віднайдені фактів та проведення панорамного огляду концертних виступів найвідоміших скрипалів Заходу в Китаї в першій третині ХХ ст. для спостереження над еволютивною динамікою впливу міжнародних контактів на процес становлення професійного китайського скрипкового мистецтва. Методологія дослідження. Реалізація мети потребувала використання такого комплексу методів: ретроспективно-пошуковий при аналізі джерел; джерелознавчий – при аналітичному використанні архівних матеріалів та їх цитування; хронологічний для відтворення панорами концертних заходів; музикознавчий при аналізі концертної діяльності західних скрипалів; також використано аксіологічний підхід при виявленні ціннісних перспектив міжнаціональної музичної співпраці. Наукова новизна полягає в здійсненні першого дослідження найпоказовіших прикладів концертної діяльності скрипалів Заходу в першій третині ХХ ст., що заклали потужний фундамент для формування національного скрипкового мистецтва і його влиття в річище професійної китайської музичної творчості як органічної складової національної культури. Висновки. Віднайдено та в хронологічній послідовності відтворено панораму найбільш яскравих концертних виступів західних скрипалів у Китаї в першій третині ХХ ст. Доведено значення їхньої концертної діяльності в процесі становлення професійного китайського скрипкового мистецтва.
Ключові слова: концертна діяльність, західні скрипалі, скрипкові твори, професіоналізація скрипкового мистецтва Китаю.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.