Культура національних меншин у сучасному мистецтвознавчому дискурсі
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2024.302027Анотація
Мета статті полягає у вивченні мистецького досвіду презентації культури національних меншин, зокрема, ромів у музичному, сценічному, хореографічному і екранних мистецтвах та визначенні наукових орієнтирів адаптації моделей творчості, що сприятиме оптимізації культурного процесу в Україні. Методологія дослідження. У розробці теми автором було комплексно застосовано методи наукового аналізу, порівняння, узагальнення. Аналітичний та системний методи у своїй єдності, було залучено для розгляду мистецтвознавчої площини проблеми. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що традиції ромської культурної спадащини досліджуються в контексті композиторських та режисерських практик музичного, хореографічного, театрального та екранних мистецтв і вперше постала предметом спеціального дослідження; доведено доречність використання системного методу у вивченні особливостей культури ромів, презентованої в різних видах мистецтва; здійснено комплексний аналіз та виявлено особливості продукування мистецьких творів, базованих на традиціях ромської культури. Висновки. Викладені у статті матеріали розширюють арсенал знань щодо специфіки національної культури ромів, представленої засобами музичного, сценічного, хореографічного та екранного мистецтва; уможливлюють їх застосування в навчальних курсах, створенні навчально-методичної літератури з історії, теорії та практики культури, музики, хореографії, театру, кіно, телебачення, режисури.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.