ХУДОЖНЯ ДІЯЛЬНІСТЬ АНТОНІО СОЛАРІО: ПРОБЛЕМАТИКА ІНТЕРПРЕТАЦІЇ ФАКТІВ ТА АТРИБУЦІЇ ТВОРІВ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2024.302086Анотація
Мета дослідження – систематизація та аналіз наявних біографічних відомостей Антоніо Соларіо, відомого також як Ла Зінгаро, або «Циган» – представника італійського образотворчого мистецтва; осмислення проблематики творчого доробку митця й визначенні його місця в мистецькому середовищі Італії епохи Відродження. Для цього використано історико-культурний та хронологічний методи дослідження, систематизацію, мистецтвознавчий та образно-стилістичний аналіз. Наукова новизна полягає в тому, що в український науковий простір вперше введено дані науковців різних століть про життя і творчість італійського художника Антоніо Соларіо та вперше здійснено спробу комплексної атрибуції чотирьох творів його авторства. Висновки: у статті систематизовано, конкретизовано й проаналізовано дані про основні етапи біографії митця, з урахуванням того, що натепер існують розбіжності в даних про його походження та місця перебування. У межах чого встановлено факт наявності великої кількості суперечливих даних про нього як видатного представника Італійського Відродження та охарактеризовано ці суперечності згідно з хронологічним принципом. Зазначено, що митець має венеціанське походження та в різні періоди свого життя працював у м. Неаполь, італійському регіоні Марке й на території нинішньої Великої Британії. Окремо розглянуто кілька гіпотез походження прізвиська «Ла Зінгаро». Описано основні етапи еволюції творчої манери митця – від ранніх венеціанських впливів до формування зрілого неаполітанського стилю, що органічно поєднало досягнення майстрів Відродження. З’ясовано, що на його розвиток вплинула творча манера таких митців італійського Ренесансу як Перуджіно, Пінтуріккіо та ін. Підсумовано, що постать Антоніо Соларіо уособлює багатовимірні процеси в мистецтві Італійського Відродження та надає ряд напрямків для подальшої дослідницької роботи.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.