ЗАСОБИ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА В КУЛЬТУРІ ЕКРАННОЇ РЕЖИСУРИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2024.308358Анотація
Мета статті – розкрити специфіку використання засобів образотворчого мистецтва у творенні сучасного екранного продукту режисером-автором у тісній колаборації з оператором та художником. Методологія дослідження. У вивченні проблеми було застосовано комплексний методологічний підхід, зосібна, використано методи аналізу та синтезу, соціокультурної детермінації, систематизації та узагальнення, метод порівняння, компаративний метод. Метод образно-стилістичного аналізу та аналітичний метод у своєму поєднанні було спрямовано на розгляд мистецтвознавчого аспекту проблеми. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що режисерську творчість досліджено в контексті зображальної культури екранного твору і вона вперше постала предметом спеціального дослідження; обґрунтовано доцільність використання системного методу у вивченні особливостей режисерської пластичної мови екранного твору; здійснено образно-стилістичний аналіз та виявлено особливості створення кадру засобами образотворчого мистецтва. Висновки. Викладені в дослідженні матеріали розширюють арсенал знань щодо специфіки зображальної культури авторської режисерської екранної мови в розмаїтих світоглядних моделях й уможливлюють їх застосування в навчальних курсах, створенні навчально-методичної літератури з теорії та історії кіномистецтва і телебачення, образотворчого мистецтва, режисури.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.