РОЛЬ-ПЕРСОНАЖ ТА РОЛЬ-ГЕРОЙ ЯК СКЛАДОВІ МАЙСТЕРНОСТІ АКТОРА ПРИ РОБОТІ НАД СТУДЕНТСЬКОЮ ВИСТАВОЮ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2024.308446Анотація
Мета роботи – дослідити відмінність професійних понять «роль-персонаж» та «роль-герой» та застосувати дві відповідні моделі роботи над роллю під час постановки студентської вистави з акторами-здобувачами вищої профільної освіти. Методологія дослідження полягає у застосовуванні загальнотеоретичних та спеціальних підходів та наукових методів; системного підходу для фокусування цілісного бачення складових акторської майстерності під час роботи над виставою; компаративного аналізу для порівняння понять «роль-персонаж» та «роль-герой». Методи аналізу, синтезу та абстрагування використовувалися для виявлення спільного та відмінного між поняттями «роль-персонаж» та «роль-герой», їх особливостей. Метод теоретичного узагальнення – для узагальнення результатів дослідження. Наукова новизна полягає у співставленні професійних понять «роль-персонаж» та «роль-герой», що вперше застосовується під час дослідження проблематики створення сценічного образу, і надаються їхні авторські визначення. Це дослідження застосовується при побудові методології навчального процесу у період створення студентської вистави. У контексті дослідження професійних понять у статті аналізуються творчі та теоретичні здобутки вітчизняних і зарубіжних режисерів та викладачів акторської майстерності. Висновки. Автором досліджено запоруки та перепони майстерної акторської гри акторів-студентів, що пов’язані з проблематикою роботи над роллю, на прикладі студентської театральної постановки за твором В. Нестайка «Тореадори з Васюківки». Запропоновані авторські моделі рішень з творчо-практичних та теоретичних питань у процесі виховання майбутніх митців сцени у вищих театральних закладах. Запропоновано авторські визначення понять «роль-персонаж» та «роль-герой». Сформульовано пропозиції щодо викладацько-режисерської роботи зі студентами-акторами під час роботи над виставою у навчальному театрі. У результаті дослідження було виявлено перевагу методу роботи над роллю як над «роллю-героєм», а тому саме цей метод ліг в основу під час театральної постановки студентської вистави.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.