Образ Києва у пейзажному живописі українського художника Сергія Шишка другої половини ХХ століття
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2024.313290Анотація
Метою статті є вивчення репрезентації образу міста Києва у пейзажному живописі видатного українського художника С.Шишка, крізь призму авторського художнього бачення та стилістичного розвитку. Методологія дослідження. У роботі застосовано такі методи, як аналітичний, порівняльний мистецтвознавчий, що дозволило цілісно розглянути означену проблематику та отримати науково обґрунтовані результати дослідження. Наукова новизна. У статті вперше проаналізовано стилістичні особливості художника, зокрема поєднання реалістичних традицій з елементами імпресіонізму, що виразно простежуються в його роботах. Розглянуто основні теми, мотиви і техніки, які характеризують його творчий шлях та значення художника в контексті розвитку українського мистецтва. Висновки. У статті розглядається творчість видатного українського художника С. Шишка, одного з провідних майстрів пейзажного живопису України ХХ століття, чия творчість залишила вагомий слід у мистецькому житті України означеного періоду. Основна увага приділена його внеску в розвиток пейзажного живопису, зокрема зображенню пейзажів з краєвидами міста Києва. Підкреслено важливість С. Шишка як художника, який зробив значний внесок у розвиток українського мистецтва, зокрема в реалістичний пейзажний живопис, та його вплив на наступні покоління українських митців. Творчість С. Шишка є важливою складовою українського мистецтва ХХ століття, яка виразно відображає культурну та історичну значимість Києва. Його роботи, зосереджені на міському пейзажі, збагачують наше уявлення про Київ як символ національної ідентичності, як простір, що поєднує історію, культуру та природну красу. Через майстерне володіння світлом, кольором та композицією Сергій Шишко зміг передати багатогранність Києва, показавши його не лише як архітектурний або природний об'єкт, а як місце, де духовне й матеріальне тісно переплітаються. Художній образ Києва на полотнах С. Шишка слугує своєрідним містком між минулим і сучасністю, адже художник не тільки фіксував вигляд міста у конкретні моменти, але й передавав його дух, вічну сутність, що залишається актуальною через десятиліття.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.