ПРОБЛЕМА КУЛЬТУРИ КРИМСЬКОГО ХАНСТВА В СУЧАСНОМУ ГУМАНІТАРНОМУ НАУКОВОМУ ДИСКУРСІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2016.138506Ключові слова:
культура Кримського ханства, континуум, інтервальний підхід, постмодернізмАнотація
Мета статті. У статті аналізується проблема дослідження культури Кримського ханства XIV-XVI ст. в сучасному гуманітарному науковому дискурсі. Автор послідовно аналізує літературні джерела, опубліковані різними дослідниками протягом XVII-XXI ст. Метою статті також є виявлення різних точок зору, які можуть бути найбільш доцільними для аналізу кримської культури. Використання історіографічного та компаративного методів дали можливість автору проаналізувати сучасну культурологічну методологію досліджень Кримського ханства, зокрема, за допомогою методу інтервального аналізу культури, який представляє експлікацію його культури через інтервальність. Основою дослідження інтервальної експлікації культури кримських татар в епоху Кримського ханства є міждисциплінарний коррелятивно-інтегральний підхід, який об'єднує історико-культурний, загальноісторичний, філософський, мистецтвознавчий принципи аналізу. Наукова новизна полягає в тому, що автор обґрунтовує необхідність використання у сучасному культурологічному дискурсі постмодерністської методології, оскільки саме вона сприяє більш багатоаспектному і різнобічному аналізу Кримського ханства як окремого і специфічного типу культури. Зроблено висновок, що тема культури Кримського ханства багаторазово привертала увагу дослідників у галузі історії, мистецтвознавства, історії культури, мовознавства. Доцільною є подальша систематизація існуючих досліджень, зокрема, в аспекті звернення до постмодерністських методів вивчення кримської культури, з метою її перспективного розвитку та об'єктивного сприйняття світовою спільнотою.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.