КНИГА МЕРТВИХ НА СТЕЛАХ НОВОГО ЦАРСТВА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2016.138507Ключові слова:
стели, Книга мертвих, Нове царство, віньєтки, Стародавній ЄгипетАнотація
Мета роботи. Статтю присвячено вагомому явищу розміщення окремих частин давньоєгипетської Книги мертвих на незвичному для цього типі джерел. Увага зосереджується на раніше не дослідженому спеціально розміщенні тексту та/або ілюстрацій Книги мертвих на похоронних стелах – пам'ятних табличках, що встановлювалися в гробницях або похоронних храмах приватних осіб. Розглядається місце цього типу джерел у контексті всього масиву Книг мертвих. Описуються хронологічні рамки виробництва стел з текстом/зображеннями з Книги мертвих: наводяться приклади всіх відомих на сьогодні такого роду стел. Описується інтегрованість головного сюжету в систему похоронних стел. Методологія дослідження полягає в застосуванні компаративного методу. Не вдаючись до всебічного аналізу кожного конкретного джерела, стало можливим розглянути сам феномен у цілому. Наукова новизна статті полягає у дослідженні самого явища розміщення текстів та/або ілюстрацій Книги мертвих на поховальних стелах. Це дослідження допомогло простежити яким чином мотиви Книги мертвих інтегрувались у систему похоронного культу власників стел. Висновки. Дослідження допомогло виділити найпопулярніший сюжет Книги мертвих, котрий інтегрувався в систему поховальних стел за часів Нового царства. Було встановлено, що мотив цього сюжету добре співвідноситься з роллю поховальних стел, а отже обґрунтовує саме використання цього типу джерела для розміщення віньєток Книги мертвих.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.