СЕМІОСФЕРА БІБЛІЙНИХ ОБРАЗІВ: ФУНКЦІОНУВАННЯ В КУЛЬТУРІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2019.191285Анотація
Мета статті – дослідження сутності функціонування «мандрівних» біблійних образів у культурі та розк- риття ретрансльованих смислів, семантичне ядро яких експлікується на основі наративів Святого Письма, а та- кож попередніх культурних топосів. Методологія дослідження полягає у використанні структурно-семіотичного методу, що дозволяє інтерпретувати семантичні значення окремих біблійних образів та пояснити стратегії їхнього функціонування у культурі. Наукова новизна полягає в дослідженні функціонування біблійних образів у контину- умі світової культури, зокрема на прикладі семіосфери постаті святого євангеліста Марка, присутнього у культур- них текстах як християнського Сходу, так і Заходу. Проаналізовано функціонування цього християнського образу не тільки у традиційній сакральній культурі (іконографії, музиці), що простежується протягом історії, але й у су- часній популярній культурі. Висновки. Універсальні за своїми смислами біблійні образи функціонують у контексті міжтекстових зв‘язків – у різних видах мистецтва, національних культурах, конфесійних спільнотах протягом три- валого хронологічного виміру, включно із сучасністю. Образ євангеліста Марка демонструє, як внутрішній смис- ловий потенціал цього святого «мандрує» та реінтерпретується, представляючи глибокі смисли євангельського наративу, що постає як семантичне ядро. Розлогі референції семіосфери образу святого Марка створюють скла- дне переплетення «текстів у текстах», впорядкована інтерпретація якого уможливлює осмислене сприйняття.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.