ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЙ ВІРТУАЛЬНОЇ ТА ДОПОВНЕНОЇ РЕАЛЬНОСТІ ЯК НОВОГО ІНСТРУМЕНТУ В ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ СУПЕРГЕРОЇВ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2020.220403Ключові слова:
AR-додаток, AR-книга, доповнена реальність, інформаційне суспільство, технології віртуальної та доповненої реальності, супергерой.Анотація
Мета роботи – аналіз технології віртуальної та доповненої реальності як новації та привернення уваги до явища популяризації українських супергероїв. Методологія дослідження. Застосування системного і комплексного підходів та методів дослідження забезпечило розкриття означеної теми. Використано методи опису, аналізу і теоретичного узагальнення для вивчення та осмислення наявного матеріалу. Наукова новизна полягає у тому, що віртуальна та доповнена реальність в популяризації українських супергероїв виступають як феномен, що розглядається не тільки як результат взаємодії з людьми, а й як артефакт нової інформаційної епохи. Висновки. Технології віртуальної та доповненої реальності в Україні знаходяться на початковому етапі розвитку. Отже, предметне поле соціальних, культурологічних та інших досліджень цієї проблеми тільки починає формуватися і потребує подальшого вивчення та дослідження.
Посилання
Vlasenko F. P. (2014). Virtual reality as a space of socialization of the individual. Humanitarniy visnyk ZDIA, 2014. № 56, pp. 218–217 [In Ukrainian].
Pumpkin Year: children, summer and nostalgia of Kateryna Babkina. Retrieved from: https://bokmal.com.ua/books/garbuzovuy-rik-katya-babkina/ [In Ukrainian].
The heroes of "The Kidnapped Princess" come to life with the help of augmented reality technologies. Retrieved from: https://animagrad.com/uk/news/text/346-geroyi-vikradenoyi-printsesi-ozhivayut-za-dopomogoyu-tekhnologiy-dopovnenoyi-realnosti [In Ukrainian].
Desyateryk D. (2004). Virtual reality. Retrieved from: http://www.day.kiev.ua/uk/article/cuspilstvo/virtualna-realnist [In Ukrainian].
Zylberman N. N., Serbyn V. A. (2014). The possibilities of using augmented reality applications in education. Otkrytoe i dystantsyonnoe obrazovanye. Tomsk, 2014. № 4 (56), pp. 28–33 [In Russian].
Karina O. M. (2004). Virtual reality: ontological status. (PhD Thesis), Kharkiv: Kharkivskyj nacionalnyj universytet im. V. N. Karazina [In Ukrainian].
Mavka. Forest song. «Let’s save the lynx!». Retrieved from: https://mavka.ua/uk/lynxhome [In Ukrainian].
Murtazyna M. Sh. (2009). Education and virtual culture. Vestnyk ChytGU, 2009. №. 3 (54), pp. 213–217 [In Russian].
Nasedkyna Yu. V. (2005). Computer virtual realities as a phenomenon of modern culture. Rossyiskiy hosudarstvenniy pedagogicheskiy universitet im. A. I. Hertsena. Retrieved from: http://www.dissercat.com/content/kompyuternye-virtualnye-realnosti-kak-fenomensovremennoi-kultury [In Russian].
The new AR-book «The Snow Queen» with illustrations by Eugenia Gapchynska «comes to life» in augmented reality. Retrieved from: https://www.ukrinform.ua/rubric-other_news/2822920-nova-arkniga-snigova-koroleva-z-ilustraciami-evgenii-gapcinskoi-ozivae-u-dopovnenij-realnosti.html [In Ukrainian].
Augmented Reality books that will blow your kid’s mind. Retrieved from: https://appreal-vr.com/blog/10-best-augmented-reality-books/ [In English].
Caudell T. P., Mizell D. W. (1992). Augmented reality: an application of heads-up display technology to manual manufacturing processes. System Sciences. Proceedings of the twentyfifth Hawaii international conference on, vol. 2, рp. 659–669 [In English].
Schroeder R. (1996). Possible Worlds. The Social Dynamic of Virtual Reality Technology. Oxford: Westview Press, 1996. 203 p. [In English].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.