УКРАЇНСЬКА ВІЙСЬКОВА ТЕМАТИКА В ІСТОРИЧНО-БАТАЛЬНОМУ ЖИВОПИСІ АНДРІЯ ХОЛОМЕНЮКА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2023.289824Анотація
Мета роботи – дослідити тему української військової історії в історично-батальному живописі А. Холоменюка; провести аналіз основних циклів та їх сюжетики, образності, авторської інтерпретації. Методологія дослідження полягає у застосуванні історико-хронологічного методу, порівняння та узагальнення, мистецтвознавчого аналізу, із застосуванням принципів системності й історизму. Наукова новизна дослідження полягає в системному узагальненні й аналізі художніх робіт відомого художника-баталіста А. Холоменюка, що відтворюють різні історичні періоди військової історії України, переважно пізнього Середньовіччя та Козаччини. Висновки. В результаті проведеного дослідження встановлено, що у своїй творчості А. Холоменюк звертається до різних тем і сюжетів української воєнної історії, серед яких чільне місце займає великий цикл робіт «Хотинська війна 1621 року» (бл. 80 картин), що слугує своєрідною живописною енциклопедією українського козацтва. Баталістика А. Холоменюка має виразний авторський стиль написання, з виразною манерою і грою кольору, світлотіней, характеризується довершеною композиційністю та глибоким пропрацюванням історичних деталей та контексту. Батально-історичні твори А. Холоменюка належаль до вагомих взірців сучасного українського історико-батального живопису, в якому яскраво відображено українську військову тематику.
Ключові слова: А. Холоменюк, батально-історичний живопис, баталістика, історична тематика, воєнна історія України, доба Козаччини.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.