СИМБІОЗНІ ФОРМИ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ КОМУНІКАЦІЇ ТА КОМЕМОРАЦІЇ ХХІ СТОЛІТТЯ: ВПЛИВ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2024.308285Анотація
Мета роботи статті полягає в культурологічному дослідженні специфіки процесів віртуальної комунікації та комеморації, що виникають на основі взаємодії людини та штучного інтелекту в дигітальному просторі культури ХХІ століття. Методологія дослідження спирається на принципи міждисциплінарності, поєднує культурологічний, історичний та психологічний методи аналізу, що дозволяє глибше зрозуміти різні аспекти впливу штучного інтелекту на трансформацію комунікативних моделей культури доби інтернет-технологій. Наукова новизна. З огляду на появу численних культурних, креативних, дозвіллєвих практик, пов’язаних з використанням цифрових інструментів штучного інтелекту, у статті вперше проаналізовано способи й специфіку комеморації, з використанням створення цифрових копій померлих осіб на основні інструментів штучного інтелекту, що розглядаються в контексті нової комунікативної парадигми дигітальної культури ХХІ століття. У висновках констатовано, що з культурологічного погляду циркулювання в дигітальному просторі культури цифрових копій померлих осіб, що постали на ґрунті технологічного прогресу, естетичних та соціокультурних запитів суспільства, звертається до категорії симулякрів та формує прецеденти соціокультурного впливу на навколишнє середовище та саму людину.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.