РОЗВИТОК ХУДОЖНЬО-ПРОМИСЛОВОГО МИСТЕЦТВА УКРАЇНИ ПЕРШОЇ ТРЕТИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2024.308361Анотація
Метою статті є дослідження розвитку художньо-промислового мистецтва України першої третини ХХ століття, зосереджене на основних досягненнях, стилях, видатних представниках та їхньому внеску, а також на впливі цього періоду на подальший розвиток українського мистецтва. Методи дослідження. Дослідження побудоване на використанні історико-генетичного методу, компаративного методу дослідження і методу мистецтвознавчого аналізу. Ці методи разом забезпечили комплексний підхід до вивчення художньо-промислового мистецтва України, забезпечили дослідження його особливостей та значення в контексті національної та світової культурної спадщини. Наукова новизна. Детально досліджено синтез традиційних народних ремесел з модерністськими та конструктивістськими течіями, виявляючи нові форми та стилістичні рішення, що виникли внаслідок цієї взаємодії. Особлива увага приділена адаптації західноєвропейських мистецьких тенденцій до українських культурних умов. У статті представлено нові факти та інтерпретації щодо творчості таких видатних митців, як Казимир Малевич, Олександр Богомазов, Василь Єрмилов, Ганна Собачко-Шостак та Олександра Екстер. Виявлено їхній індивідуальний внесок у розвиток художньо-промислового мистецтва та вплив на майбутні покоління українських і світових митців. Висновки. Художньо-промислове мистецтво першої третини ХХ століття не лише збагачувало культурне життя країни, але й сприяло економічному розвитку, підвищуючи рівень життя населення та зміцнюючи економічні зв’язки України з іншими країнами. Запропоновано новий погляд на розвиток художньо-промислового мистецтва України першої третини ХХ століття, що включає комплексний аналіз соціально-політичних, культурних та економічних факторів, які вплинули на цей процес. Виявлені нові дані та інтерпретації розширюють розуміння ролі та значення цього мистецтва в українській та світовій культурній спадщині.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.