СЦЕНІЧНЕ СЛОВО В ГОЛЛІВУДСЬКОМУ КІНЕМАТОГРАФІ 40–50-х рр. У ЖАНРІ НУАР
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2024.308440Анотація
Метою роботи є дослідження сценічного слова, зокрема його інтонаційної складової у акторських роботах 40–50-х рр. у жанрі нуар, а також вплив ідеології США того періоду на кінематограф. Методологія дослідження полягає у застосуванні методу історичної ретроспекції, який використовується задля аналізу сценічного слова у акторських роботах у голлівудському кінематографі 40–50-х рр. у жанрі нуар; культурологічний метод залучено для дослідження впливу ідеології США 40–50-х рр. на соціокультурне середовище через сценічне слово; використання методу аналізу ролі дає змогу провести аналіз роботи акторів над мовною складовою художніх образів, створених у 40–50-х рр. у жанрі нуар. Наукова новизна полягає у тому, що вперше проведено комплексне дослідження особливостей сценічного слова у акторських роботах 40–50-х рр. у жанрі нуар, а також їх залежність від поточної ідеології влади США. Висновки. Розглянуто інтонаційну складову акторських робіт, зокрема чоловічих та жіночих образів у голлівудському кінематографі 40–50-х рр. у жанрі нуар. Розкрито вплив ідеології США на художньо-естетичну складову голлівудського кінематографу, зокрема на сценічне слово. Розглянуто особливості мовного образу фатальної жінки у голлівудському кінематографі у жанрі нуар. Проаналізовано особливості мовного портрету антагоністів і протагоністів у голлівудському кінематографі 40–50-х рр. жанру нуар.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.