Integracja i pomoc społeczna wobec migrantуw — zarys problemu na przykłdzie miasta Wrocławia
DOI:
https://doi.org/10.32626/2227-6246.2017-38.%25pКлючові слова:
мігранти, біженці, соціальна робота, інтеграція, благодійність.Анотація
У статті представлено проблему соціальної інтеграції мігрантів та біженців на прикладі мультикультурного міста Вроцлава. Проаналізовано соціальну інтеграцію як феномен, сповнений протиріч, оскільки вона вимагає акцептування обох сторін і може означати необхідність зречення своєї ідентичності однією чи обома сторонами, повністю або частково. У цьому випадку ідентичність розуміється як соціальна роль, цінності, норми, звичаї, традиції, права, світогляд, навіть мова. Соціальна інтеграція як термін використовується в соціології й інших соціальних науках для позначення процесу включення до значної частини населення різноманітних груп меншин, наприклад, національних меншин, біженців, мігрантів і репатріантів, і, як наслідок, отримання можливостей, прав і послуг, доступних лише для більшості. Показано основні форми соціальної допомоги й основні напрямки роботи соціальних працівників із метою надання допомоги та використання можливих заходів для інтеграції мігрантів із місцевим населенням та боротьби зі стереотипами, ненавистю і страхом. Соціальна допомога є однією з інституцій соціальної політики держави, головне завдання якої – надання допомоги окремим індивідам і сім’ям, у тому числі мігрантам, які не можуть впоратися з важкими життєвими ситуаціями, використовуючи свої здібності, повноваження і засоби.
Посилання
Brenk M. Praca socjalna w pedagogice społecznej Heleny Radlińskiej. Zarys tematu / M. Brenk // Ad novum fructum. Z okazji jubileuszu poznańskich historyków wychowania / red. W. Jamrożek, K. Ratajczak, D. Żołądź. – Poznań : Strzelczyk, 2007.
Głąbicka K. Praca socjalna z uchodźcami, emigrantami w środowisku lokalnym / K. Głąbicka. – Warszawa : Centrum rozwoju zasobów ludzkich, 2014.
Kim jest imigrant a kim uchodźca [Zasób internetowe]. – https://mswia.gov.pl/pl/wszystko-co-chcialbys-w/13681, Kim-jest-imigrant-a-kim-uchodzca.html /aktualizacja na dzień 15 września 2017 r./
Strategia rozwoju miasta Wrocławia [Zasób internetowe]. – http://www.wroclaw.pl/strategia-rozwoju-wroclawia-2030/wroclaw-otwarty-na-imigrantow /aktualizacja na dzień 15.09.2017/
Ustawa o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 r. [Zasób internetowe]. – http://isap.sejm.gov.pl /aktualizacja na dzień 15 września 2017 r./
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Редакція має повне право публікувати у Збірнику оригінальні наукові статті як результати теоретичних і експериментальних досліджень, які не знаходяться на розгляді для опублікування в інших виданнях. Автор передає редколегії Збірника права на розповсюдження електронної версії статті, а також електронної версії англомовного перекладу статті (для статей українською та російською мовою) через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті Збірника, в електронних базах даних, репозитаріях та ін).
Автор публікації зберігає за собою право без узгодження з редколегією та засновниками використовувати матеріали статті: а) частково чи повністю в освітніх цілях; б) для написання власних дисертацій; в) для підготовки абстрактів, доповідей конференцій та презентацій.
Автор публікації має право розміщувати електронні копії статті (у тому числі кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту Збірника) на:
- персональних web-ресурсах усіх Авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги тощо);
- web-ресурсах установ, де працюють Автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
- некомерційних web-ресурсах відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Але в усіх випадках обов’язковою є наявність бібліографічного посилання на статтю або гіперпосилання на її електронну копію, що містяться на офіційному сайті Збірника.