Сучасний погляд на схильність чоловіків працездатного віку до нападів панічної атаки та вплив на серцево-судинну систему
DOI:
https://doi.org/10.32626/2227-6246.2015-28.%25pКлючові слова:
психологічна схильність, панічна атака, психоемоційні порушення, серцево-судинна система, когнітивно-мнестичні зміни, покращення якості життя.Анотація
У статті проаналізовано та обґрунтовано виникнення панічних атак у чоловіків працездатного віку та виникнення симптомів, пов’язаних з порушенням роботи серцево-судинної системи. В процесі діагностики у всієї групи досліджуваних пацієнтів було зафіксовано астено-депресивні і тривожні переживання, значно знижений настрій, психоемоційна лабільність, яка часто змінювалась на емоційну імпульсивність, та виявлялись когнітивно-мнестичні порушення. За результатами дослідження у пацієнтів працездатного віку відмічались характерні зміни та схильність стосовно особливостей внутрішньої картини хвороби разом із когнітивними розладами. Для психологічної адаптації було використано психокорекційні заходи в загальній схемі лікування психосоматичних хворих із наявними залежностями від нападів панічних атак та кардіологічної симптоматики для адаптації в буремному соціумі та поліпшення якості життя. У ході проведених заходів психокорекційної терапії у пацієнтів досліджена позитивна динаміка в когнітивно-мнестичній сфері особистості, а саме об’єм та швидкість короткотривалої, довготривалої пам’яті разом зі збільшенням зорово-просторової діяльності. Помірно відновлювався рівень вербального та невербального мислення, покращилась вибіркова актуалізація з пам’яті слів, які використовуються пацієнтами в їх професійній діяльності. Описано позитивні зміни в психоемоційному фоні, позитивна динаміка в стабілізації емоційно-вольової статусності пацієнтів та підвищення рівня самооцінки за рахунок видимих позитивних змін у психологічній та особистісній сфері даної групи хворих.
Посилання
Вейн A.M. Вегетативные расстройства / A.M. Вейн, Т.Г. Вознесенська, О.В. Воробйова. – М. : Мед. информ. агентство,
– 287 с.
Гиндикин В.Я. Соматогенные и соматические психические
расстройства: справочник / В.Я. Гиндикин. – М. : Триада-Х,
– 256 с.
Гарганеева Н.П. Паническое расстройство в клинической
картине ишемической болезни сердца / Н.П. Гарганеева //
Клинич. медицина. – 2002. – Т. 80, № 8. – С. 29–33.
Гордеев С.А. Клинические и нейрофизиологические особенности нарушении в когнитивной сфере больных с паническими атаками / С.А. Гордеев, И.В. Рябоконь, A.B. Федотова,
Г.Р. Табеева, А.М. Вейн // Журн. неврологии и психиатрии
им. Корсакова. – 2003. – Т. 103, вип. 10. – С. 50–53.
Максименко С.Д. Психологічна допомога тяжким соматичним хворим / С.Д. Максименко. – К., 2007. – 115 с.
Перре М. Клиническая психология / М. Перре, У. Бауман. –
СПб., 2003. – 944 с.
Попов Ю.В. Современная клиническая психиатрия /
Ю.В. Попов, В.Д. Вид // Панические расстройства. – СПб.,
– 153 с.
Гринберг Дж. Управление стрессом / Дж. Гринберг. – СПб. :
Питер, 2004. – С. 29–45.
Щербатых Ю.В. Психофизиологические и клинические
аспекты страха, тревоги и фобий / Ю.В. Щербатых, Е.И. Ивлева. – Воронеж, 1998. – С. 37–65,140–148.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Редакція має повне право публікувати у Збірнику оригінальні наукові статті як результати теоретичних і експериментальних досліджень, які не знаходяться на розгляді для опублікування в інших виданнях. Автор передає редколегії Збірника права на розповсюдження електронної версії статті, а також електронної версії англомовного перекладу статті (для статей українською та російською мовою) через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті Збірника, в електронних базах даних, репозитаріях та ін).
Автор публікації зберігає за собою право без узгодження з редколегією та засновниками використовувати матеріали статті: а) частково чи повністю в освітніх цілях; б) для написання власних дисертацій; в) для підготовки абстрактів, доповідей конференцій та презентацій.
Автор публікації має право розміщувати електронні копії статті (у тому числі кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту Збірника) на:
- персональних web-ресурсах усіх Авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги тощо);
- web-ресурсах установ, де працюють Автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
- некомерційних web-ресурсах відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Але в усіх випадках обов’язковою є наявність бібліографічного посилання на статтю або гіперпосилання на її електронну копію, що містяться на офіційному сайті Збірника.