Miграція – проблема сучасних реалій Польщі
DOI:
https://doi.org/10.32626/2227-6246.2014-25.%25pКлючові слова:
міграція, наслідки міграції, сім’я, дитина, заробітчанська еміграція, заробітки, виховний процес.Анотація
У статті висвітлюється проблематика міграції та її масштабів, ознак демо- соціальних мігрантів, а також розглядається поняття «діти мігрантів». Автор підкреслює важливість усвідомлення суспільством наслідків, які несе з собою заробітчанська еміграція. Глобальні суспільні, політичні, економічні і культурні зміни, які відбуваються в останніх декадах, стають причиною того, що питання міграції стає одним із найважливіших явищ суспільного життя в Польщі. Поняття закордонних міграцій розглядається в різних аспектах, у політичній, психологічній, економічній, історичній площині. Проблема функціонування родин, члени яких перебувають на заробітках, є досить багатоаспектною та надзвичайно складною. Масовість і розповсюдженість міграції значною мірою впливає на образ сучасних польських сімей. У наступній частині автор ширше описує негативні наслідки міграцій, які переживають сім’ї. «Неповність» сім’ї, спричинена міграцією одного з батьків чи батьків, викликає негативні наслідки у виховному процесі. Безсумнівно, така міграція змінює структуру та спосіб реалізації основних функцій родини. До цих наслідків відноситься також порушення у процесі комунікації. Виїзди за кордон як на певний період, так і на постійно, визначають спосіб спілкування в родині – опосередковано чи безпосередньо. Можна констатувати той факт, що крім економічних втрат, життя в еміграції пов’язане з високим психологічним напруженням. Відсутність одного з батьків відображається на виховному процесі, що призводить до виникнення в психіці дитини невідворотного спустошення, а негативні наслідки можуть проявитися в дорослому житті. Тому батьки повинні замислитись, якими можуть бути наслідки міграції для розвитку дитини.
Посилання
Matyjas B., Dzieciństwo w kryzysie; etiologia zjawiska,
Wydawnictwo Akademickie «Żak». – Warszawa, 2008.
Kowal R. Eurosieroctwo- wpływ zjawiska na funkcjonowanie
współczesnej rodziny. – Radom, 2011.
Bębas S. Zagrożenia i problemy współczesnej rodziny. – Radom,
Olearczyk T.E. Sieroctwo i osamotnienie. Pedagogiczne problemy kryzysu współczesnej rodziny, WAM. – Kraków, 2007.
Kaczmarczyk P. Migracje zarobkowe Polaków dobie przemian,
Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego. – Warszawa, 2005.
Słownik pojęć demograficznych. – Warszawa, 1973.
Marek E. Migracje zagraniczne i uchodźstwo we współczesnym
świecie // Polityka Społeczna. – 3/1995.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Редакція має повне право публікувати у Збірнику оригінальні наукові статті як результати теоретичних і експериментальних досліджень, які не знаходяться на розгляді для опублікування в інших виданнях. Автор передає редколегії Збірника права на розповсюдження електронної версії статті, а також електронної версії англомовного перекладу статті (для статей українською та російською мовою) через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті Збірника, в електронних базах даних, репозитаріях та ін).
Автор публікації зберігає за собою право без узгодження з редколегією та засновниками використовувати матеріали статті: а) частково чи повністю в освітніх цілях; б) для написання власних дисертацій; в) для підготовки абстрактів, доповідей конференцій та презентацій.
Автор публікації має право розміщувати електронні копії статті (у тому числі кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту Збірника) на:
- персональних web-ресурсах усіх Авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги тощо);
- web-ресурсах установ, де працюють Автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
- некомерційних web-ресурсах відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Але в усіх випадках обов’язковою є наявність бібліографічного посилання на статтю або гіперпосилання на її електронну копію, що містяться на офіційному сайті Збірника.