Психологічні особливості використання діалогових форм контролю знань, умінь і навичок студентів на заняттях англійської мови
DOI:
https://doi.org/10.32626/2227-6246.2024-64.201-224Ключові слова:
діалогові форми, знання, уміння, навички, спілкування, емоційна відкритість, особистісна відкритість, довірливістьАнотація
Мета дослідження полягала у висвітленні психологічних особливостей використання діалогових форм контролю знань, умінь і навичок студентів на заняттях англійської мови.
Методи дослідження. Для розв’язання поставлених завдань використовувалися такі теоретичні методи дослідження: категоріальний, структурно-функціональний, аналіз, систематизація, моделювання, узагальнення. Експериментальним методом є метод організації емпіричного дослідження.
Результати дослідження. У статті виділено основні нормативи та принципи організації діалогічного впливу: емоційна та особистісна розкритість партнерів по спілкуванню; психологічне орієнтування на актуальні стани один одного; довірливість та відкритість виразу почуттів та станів. Тому в процесі діалогу дві особистості починають утворювати загальний психологічний простір і часову протяжність, утворюючи емоційне “буття разом”, в якому взаємодія в загальному, об’єктному, монологічному розумінні вже не існує, а на її місті з’являється психологічна єдність суб’єктів. Саме такі умови існування людей сприяють розвитку їх творчості та розкриттю особистості.
Висновки. Доведено, що діалог позитивно впливає на виникнення та розвиток контактів між людьми. Ми вважаємо, що саме діалог є найвищим рівнем організації спілкування, тому що він характеризується позитивним особистісним ставленням суб’єктів один до одного, їх «відкритим» зверненням та поведінкою відносно партнерів по спілкуванню. Безперечним є той факт, що діалогічна взаємодія викладача та студента в процесі навчання в закладах вищої освіти стимулює внутрішні діалоги в свідомості партнерів по спілкуванню, що в свою чергу позитивно впливає на психічний та особистісний розвиток студентів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Михальчук Наталія, Коваль Ірина
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція має повне право публікувати у Збірнику оригінальні наукові статті як результати теоретичних і експериментальних досліджень, які не знаходяться на розгляді для опублікування в інших виданнях. Автор передає редколегії Збірника права на розповсюдження електронної версії статті, а також електронної версії англомовного перекладу статті (для статей українською та російською мовою) через будь-які електронні засоби (розміщення на офіційному web-сайті Збірника, в електронних базах даних, репозитаріях та ін).
Автор публікації зберігає за собою право без узгодження з редколегією та засновниками використовувати матеріали статті: а) частково чи повністю в освітніх цілях; б) для написання власних дисертацій; в) для підготовки абстрактів, доповідей конференцій та презентацій.
Автор публікації має право розміщувати електронні копії статті (у тому числі кінцеву електронну версію, завантажену з офіційного web-сайту Збірника) на:
- персональних web-ресурсах усіх Авторів (web-сайти, web-сторінки, блоги тощо);
- web-ресурсах установ, де працюють Автори (включно з електронними інституційними репозитаріями);
- некомерційних web-ресурсах відкритого доступу (наприклад, arXiv.org).
Але в усіх випадках обов’язковою є наявність бібліографічного посилання на статтю або гіперпосилання на її електронну копію, що містяться на офіційному сайті Збірника.