Психологічні особливості використання діалогових форм контролю знань, умінь і навичок студентів на заняттях англійської мови

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32626/2227-6246.2024-64.201-224

Ключові слова:

діалогові форми, знання, уміння, навички, спілкування, емоційна відкритість, особистісна відкритість, довірливість

Анотація

Мета дослідження полягала у висвітленні психологічних особливостей використання діалогових форм контролю знань, умінь і навичок студентів на заняттях англійської мови.

Методи дослідження. Для розв’язання поставлених завдань використовувалися такі теоретичні методи дослідження: категоріальний, структурно-функціональний, аналіз, систематизація, моделювання, узагальнення. Експериментальним методом є метод організації емпіричного дослідження.

Результати дослідження. У статті виділено основні нормативи та принципи організації діалогічного впливу: емоційна та особистісна розкритість партнерів по спілкуванню; психологічне орієнтування на актуальні стани один одного; довірливість та відкритість виразу почуттів та станів. Тому в процесі діалогу дві особистості починають утворювати загальний психологічний простір і часову протяжність, утворюючи емоційне “буття разом”, в якому взаємодія в загальному, об’єктному, монологічному розумінні вже не існує, а на її місті з’являється психологічна єдність суб’єктів. Саме такі умови існування людей сприяють розвитку їх творчості та розкриттю особистості.

Висновки. Доведено, що діалог позитивно впливає на виникнення та розвиток контактів між людьми. Ми вважаємо, що саме діалог є найвищим рівнем організації спілкування, тому що він характеризується позитивним особистісним ставленням суб’єктів один до одного, їх «відкритим» зверненням та поведінкою відносно партнерів по спілкуванню. Безперечним є той факт, що діалогічна взаємодія викладача та студента в процесі навчання в закладах вищої освіти стимулює внутрішні діалоги в свідомості партнерів по спілкуванню, що в свою чергу позитивно впливає на психічний та особистісний розвиток студентів.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-11-28

Як цитувати

Михальчук, Н., & Коваль, І. (2024). Психологічні особливості використання діалогових форм контролю знань, умінь і навичок студентів на заняттях англійської мови. Збірник наукових праць "Проблеми сучасної психології", (64), 201–224. https://doi.org/10.32626/2227-6246.2024-64.201-224