Трансформація догляду: індивідуальна соціальна робота для дітей та молоді на повоєнних територіях
DOI:
https://doi.org/10.25128/2520-6230.23.3.4Ключові слова:
інституціоналізація соціальної роботи, індивідуалізація соціальної роботи, соціальні послугиАнотація
Все більше уваги науковці та практики привертають до важливості ефективного надання соціальних послуг в постраждалих від російсько-української війни регіонах. Традиційний підхід, заснований на створенні соціальних служб все більше підається критиці через дедалі більше визнання переваг, пов’язаних із адаптованими та індивідуальними втручаннями, що використовуються у соціальній роботі, особливо в контексті дітей та молоді. У статті досліджується поняття деінституціалізації, наголошується на важливості її провадження регіонах, що постраждали від війни; підкреслюється цінність персоналізованого підходу до соціальної роботи задля сприяння благополуччя дітей та молоді, які постраждали від російсько-української війни. Ця стаття ґрунтується на комплексному концептуальному огляді відповідної літератури, що включає книги, журнали та пов’язані наукові статті в межах конкретної галузі дослідження. У процесі дослідження намагалися з’ясувати виклики та наслідки, пов'язані з впровадженням інституціоналізованих практик соціальної роботи. У цьому дослідженні також вивчено і висвітлено потенційні прагматичні переваги персоналізованих втручань у пракику соціальної роботи у зонах військового конфлікту, особливо зосереджуючись на роботі з дітьми та підлітками. У статті також може схарактеризовано ключові фактори, які слід враховувати під час взаємодії з людьми, особливо дітьми та молоддю, у регіонах, що постарждали від війни. Комплексне висвітлення результатів дослідження послужило б цінним ресурсом для подальшого вивчення означеної проблеми, особливо щодо використання персоналізованого підходу до соціальної роботи в конкретних обставинах повторних вторгнень та військових конфліктів.Посилання
Adams, R., Payne, M., & Dominelli, L. (2017). Social work: Themes, issues and critical debates. Social Work, 1-416.
Doel, M., & Shardlow, S. M. (2008). Modern social work practice: Teaching and learning in practice settings. Ashgate Publishing, Ltd.
Hepworth, D. H., Rooney, R. H., Rooney, G. D., & Strom-Gottfried, K. (2016). Direct Social Work Practice: Theory and Skills. Cengage Learning.
Jones, L., & Welch, V. (2019). A Strengths-Based Approach to Individualized Social Work Practice. Social Work, 64(1), 23-30.
Martin, L. L., & Kaye, W. S. (2018). Deinstitutionalization of Individuals With Intellectual and Developmental Disabilities: A Review of Policies in the United States. Journal of Policy and Practice in Intellectual Disabilities, 15(3), 209-220.
Reisch, M., & Herrick, D. R. (Eds.). (2018). The Handbook of Community Practice. Springer.
Reisch, M., & Tsemberis, S. (2017). Pathways to Housing: Supported Housing for Street-Dwelling Homeless Individuals With Psychiatric Disabilities. Psychiatric Services, 68(2), 117-118.
Saleebey, D. (Ed.). (2019). The Strengths Perspective in Social Work Practice. Pearson.
Seita, J., & Yonezawa, A. (2019). "I’m Worthless and I Don’t Deserve Anything": Reframing Trauma-Informed Care for Youth Who Experienced Foster Care and Institutionalization. Child Welfare, 95(1), 77-100.
Smith, D., & Gustafson, L. (2020). Deinstitutionalization and Community Living: Progress, Challenges, and Opportunities. Journal of Social Work in Disability & Rehabilitation, 19(1-2), 3-10.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Мувафак А.Сухель, Віней Кумар
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).