№ 26 (2013): Вісник Приазовського Державного Технічного Університету. Серія: Економічні науки
Статті
-
Відомості про збірник
For information about the book -
ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ ЗА ДОПОМОГОЮ СТРАТЕГІЧНИХ ЗМІН
Необхідність подальшого вивчення усіх основних економічних аспектів розвитку механізму реструктуризації у сфері промисловості, створення умов для підвищення ефективності його практичного використання в управлінні, як неспроможними господарюючими суб'єктами, так і стратегічно орієнтованими підприємствами зумовили зрештою вибір теми і напрямів дослідження. Визначено основні характеристики ступеня ефективності управління стратегічними змінами та виявлено особливості стратегічного управління господарюючих суб’єктів у цей період.
-
Колосок В.М., Гаврилоглу О.Л. Формування власних джерел фінансування українських металургійних підприємств у складі холдингу
У статті проаналізовано основні показники ефективності підприємств гірничо-металургійного комплексу України і холдингу «Метінвест» з використанням корпоративно-структурованого підходу.
-
Бєнін Є.Ю., Новіков Ф.В., Анділахай В.О. Оцінка економічної ефективності застосування на підприємствах України коштовних різальних інструментів закордонного виробництва
Застосування прогресивних високопродуктивних збірних твердосплавних різальних інструментів зі зносостійкими покриттями закордонного виробництва, які характеризуються надзвичайно високими ріжучими властивостями, у зв'язку з їхньою високою ціною в Україні приводить до збільшення собівартості й зниження продуктивності обробки, що за певних умов позбавляє їхніх переваг у порівнянні зі застосовуваними на практиці застарілими конструкціями вітчизняних твердосплавних різальних інструментів. За умови придбання різальних інструментів закордонного виробництва за ціною фірми-виготовлювача з'являється можливість їх економічного ефективного застосування на машинобудівних підприємствах України. При цьому собівартість обробки нижче, ніж у закордонної фірми-виготовлювача інструментів, тому що в Україні тарифна ставка робітника менше, ніж в економічно розвинених країнах. Це дозволяє ефективно використовувати інструменти як в умовах звичайного, так і високошвидкісного різання. -
Омельченко Л.С. Піскульова І.В. Взаємозв’язок та особливості понять «оборотні активи», «оборотні кошти», «оборотній капітал» в діяльності промислових підприємств.
У статті розглянуті різні методологічні підходи до визначення розглянутих категорій з обґрунтуванням авторського розуміння проблемної ситуації. Також була представлена видозмінена структура оборотних коштів підприємств з урахуванням тенденцій розвитку сучасної економіки. -
ОЦІНКА СИЛИ КОНКУРЕНТНОЇ БОРОТЬБИ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ
У статті розглянуто основні підходи щодо оцінки інтенсивності та сили конкурентної боротьби на галузевих ринках. Запропоновано удосконалення гравітаційної моделі боротьби підприємств у конкурентному середовищі. Виконано оцінку сили конкурентної боротьби на українському ринку листового металопрокату. Зроблено висновок щодо впливу основних чинників на кластеризацію ринку.
-
РОЛЬ СТРАТЕГІЧНИХ НАПРЯМІВ АДАПТАЦІЇ СФЕРИ ЖКГ ДО РИНКОВИХ УМОВ ГОСПОДАРЮВАННЯ У ФОРМУВАННІ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ЗАСАД ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
В статті визначено стратегічні напрями адаптації до ринкового середовища сфери житлово-комунального господарства України на підставі аналізу соціально-економічних особливостей житлово-комунальних послуг та суб’єктів житлово-комунального господарства, що дозволило сформулювати концептуальні засади державного регулювання даної галузі.
-
Харченко Н.В. Подвійний лістинг на закордонних фондових біржах і в Україні.
У статті обгрунтована необхідність подвійного лістингу цінних паперів компаній з українськими активами, цінні папери яких розміщені на зарубіжних торгових майданчиках. Виявлені проблеми, пов'язані з допуском цінних паперів іноземних емітентів на вітчизняний фондовий ринок і недосконалістю законодавчої бази України. Проведений аналіз змін у вітчизняному законодавчому регулюванні допуску іноземних цінних паперів до торгів на фондових біржах в Україні. Запропоновані заходи відносно подальшого вдосконалення законодавчої бази з метою використання інструменту подвійного лістингу в Україні. -
ОСОБЛИВОСТІ ЗАКОРДОННОГО ДОСВІДУ МОТИВАЦІЇ ПРАЦІ
У статті досліджені питання пов'язані з особливостями закордонного досвіду мотивації, розроблені напрями їх використання в сучасних українських умовах. Висловлена думка про необхідність уклону на українських підприємставах в бік нематеріальної мотивації персоналу. -
СУЧАСНА КРИЗА ПІДПРИЄМСТВ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ ТА ЇЇ ВПЛИВ НА ЕКОНОМІЧНУ БЕЗПЕКУ
Стаття містить результати аналізу сучасного стану і напрямків удосконалення функціонування підприємств АПК України. Реалізація цих напрямків має на меті удосконалення державного управління аграрною сферою, розвиток ринкової інфраструктури, що обслуговує сектор і розвивається на основі конкурентного механізму, захист вітчизняного ринку сільськогосподарської продукції.
-
Мінц О.Ю. Краудсорсінг, як метод вирішення завдань у глобалізованій економіці та особливості його використання в Україні.
У статті розглянуто сутність і можливості нового методу розподіленого рішення задач - краудсорсингу. Уточнено класифікацію вирішуваних завдань. Розглянуто взаємодії основних суб'єктів краудсорсінгу. Проаналізовано переваги і недоліки його використання в українських умовах.
-
Гончаров В.М., Зубко В.А., Корпоративне управління інтелектуальним капіталом компанії.
У проведеному дослідженні проаналізовано поточний стан корпоративного управління інтелектуальним капіталом компаній як частини розвитку інтелектуальної економіки та запропоновано механізм корпоративного управління інтелектуальним капіталом компанії, процеси якого спрямовані на стійку мотивацію успішного розвитку бізнесу суб’єкта господарювання. -
ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ
У статті досліджені проблеми соціально-економічного розвитку регіонів України, виявлені їхні особливості. У результаті проведеного аналізу були визначені завдання, рішення яких дозволить згладити неоднорідність регіонів України.
-
Шлапак Н.С., Губіцька І.І.. Напрямки подолання опору колективу організаційним змінам на підприємстві.
У статті розглянуто сутність і основні причини опору організаційним змінам на підприємстві, методи та способи подолання опору колективу змінам.
-
ОЦІНЮВАННЯ ІНТЕРЕСІВ ІНДИВІДУУМА ТА ВИЩОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
У статті досліджено сполучення інтересів «вищий навчальний заклад – індивідуум». Визначено коефіцієнт виконання обсягу держзамовлення на підготовку фахівців з вищої освіти на прикладі Кременцуцького національного університету імені Михайла Остроградського (КрНУ) та Донецького національного технічного університету (ДонНТУ).
-
Дерев’янко Т.А. Управління імпульсними зворушеннями зовнішнього середовища проекту.
У статті розглянуто підхід до управління на основі ентропійного підходу, який дозволяє кількісно оцінити впорядкованість проекту як соціально-економічної системи. Імпульсні обурення середовища можуть привести до руйнівного зростання ентропії проекту. З метою посилення дисипації імпульсних обурень запропоновано використати буферні зони, що дозволить підтримувати рівень ентропії на оптимальному рівні та забезпечити ефективний розвиток проекту. -
Щолокова О.М., Дівак В.В. Дослідження грінвошінга в маркетингу
У статті проаналізовані на прикладі грінвошінга маркетингова політика підприємств, орієнтована на просування і збут «екологічно чистих» продуктів; розроблені маркетингові заходи, спрямовані на захист споживачів.
-
Ніконова М.І. Бренд як нематеріальний актив в управлінні споживчим рішенням.
У статті досліджений бренд не тільки як інструмент управління споживчим попитом, але і як нематеріальний актив підприємства, який формує додаткові потоки грошових коштів, що створюють вартість самого бренду.
-
Гейзер Г.К. Методологічні підходи щодо оцінки інвестиційній привабливості підприємства
Розглядаються методологічні підходи щодо інвестиційній привабливості підприємства та методів ії оцінки. -
Бессонова С.І., Визначення наукових підходів до трактування понятійного апарату: механізм управління об'єктами інтелектуальної власності.
У статті досліджено теоретичні основи визначень: механізму, механізму управління, механізму управління об’єктами інтелектуальної власності. Запропоновано детальніше доповнення даного визначення.
-
ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ: СУЧАСНИЙ СТАН, ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
У статті розглянуті сучасний стан інноваційного розвитку машинобудівних підприємств, у тому числі структура фінансування інноваційної діяльності, частка підприємств, що впроваджували інновації, обсяг реалізованої промислової продукції та ін. Були виявлені тенденції і перспективи інноваційного розвитку машинобудівних підприємств.
-
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ПІДХІД ДО УПРАВЛІННЯ ЗМІНАМИ НА РІЗНИХ СТАДІЯХ ЖИТТЄВОГО ЦИКЛУ МЕТАЛУРГІЙНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Виділено загальні закономірності використання концепції життєвого циклу. Доведено, що життєвий цикл підприємства і ефективна стратегія взаємопов’язані поняття. Удосконалено організаційний підхід до оцінки ефективності урахування стратегічних змін виробництва в діяльності металургійних підприємств.
-
РОЛЬ МІЖНАРОДНИХ ФІНАНСОВО – КРЕДИТНИХ ІНСТИТУТІВ В ПРОЦЕСІ НАДАННЯ ЗОВНІШНЬОГО ФІНАНСУВАННЯ
В статті розглядаються специфічні аспекти зовнішнього фінансування країн, що розвиваються. Описуються основні інституції, які фінансують країни, з ринками, що формуються, а також теоретично обґрунтовується доцільність та ефективність інституційного фінансування для нерозвинених країн.
-
МЕТОДИЧНИЙ ПІДХІД ДО ОЦІНКИ ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО КАПІТАЛУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
В статті запропонована методика оцінки використання інтелектуального капіталу на промисловому підприємстві. Дана методика передбачає систематизацію 29 показників за п'ятьма складовими: персоніфікований, техніко-технологічний клієнтський, марочний, інфраструктурний капітал