Евристичне мислення як умова успішної професійної діяльності майбутніх дизайнерів середовища
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2017.138794Ключові слова:
евристичні методи, евристичне мислення, підготовка дизайнерів середовища.Анотація
Мета роботи ‒ розгляд теоретичних аспектів евристичного мислення майбутніх дизайнерів середовища як необхідної умови успішності їх професійної діяльності. Стрімкий розвиток світової глобалізації, високі темпи удосконалення науки і техніки, умови постійного наростання екологічних, техногенних, природних загроз катаст-
роф актуалізують проблему розвитку евристичного мислення у студентів з метою забезпечення можливостей самостійного набуття знань, їх творчого та адекватного застосування за різних умов практичної діяльності. Методологічною основою дослідження є системний аналіз, загальнонаукові методи систематизації та узагальнення, метод порівняльного аналізу. Наукова новизна полягає в розширенні уявлень щодо підготовки майбутніх дизайнерів середовища, реалізації основних форм і методів евристичного навчання, особливостей розвитку евристичного мислення, що є необхідною умовою успішності їх професійної діяльності, фахового зростання, підготовки фахівців творчих, відповідальних, ініціативних, готових до самореалізації і швидкої адаптації до нових умов. Основою евристичного навчання майбутніх дизайнерів є творче мислення, а використання комп’ютерних технологiй є допомiжною платформою, що забезпечує формування й підготовку кваліфікованих фахівців. Упровадження дисципліни "Комп’ютерне моделювання середовища" під час підготовки майбутніх дизайнерів середовища, дозволить кожному студенту усвідомити себе як особистість, а отже, побачити особистісну цінність своїх проектів; активізує мислення студентів, зформує у них позитивні мотиваційні установки щодо майбутньої фахової діяльності; виробить звичку активно, креативно-творчо, раціонально мислити та діяти. Висновки. Успішна реалізація основних форм і методів евристичного навчання, вдало підібрана система творчих завдань і нестандартних задач сприятимуть підвищенню ефективності навчального процесу, забезпечать розвиток креативних здібностей студентів, формування навичок творчого вирішення проблемних ситуацій, підніме освіту на новий професійний рівень.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.