Громадська діяльність Петра Сокальського (до 185-річя від дня народження та 130-річчя від дня смерті)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2016.138964Ключові слова:
громадська дяльність, архівні матеріали, статті з економічних питаньАнотація
Мета роботи. Дослідження пов’язане з висвітленням громадської діяльності відомого українського композитора П. П. Сокальського, виявленням її значущості для культурного та економічного розвитку Півдня України другої половини XIX ст. Висвітлюються сфери інтересів П. П. Сокальського, підкреслюється значення його гро- мадської діяльності і її вплив на становлення економіки і торгівлі Одеси та всього південного регіону. Аналізують- ся архівні матеріали (публіцистика П.П. Сокальського), присвячені різним питанням економічного характеру, а також громадська діяльність митця у сфері музичного просвітництва та популяризації музичного мистецтва. Ме- тодологія дослідження полягає у застосуванні історичного, джерелознавчого, біографічного методів. Зазначений методологічний підхід дає змогу розкрити і проаналізувати економічне та культурне життя південного регіону за публікаціями в пресі, віднайти архівні документи, які дозволили зробити ретроспективу громадської діяльності П. П. Сокальського у другій половині XIX ст. та додати нові факти до біографії відомого діяча національної культури. Наукова новизна роботи полягає у висвітленні раніше недосліджуваної сторінки діяльності П. П. Сокальсь- кого і введенні у науковий обіг архівних документів, які уможливлюють створення ретроспективи його громадської діяльності. Висновки. Спираючись на архівні матеріали, можна дійти висновку, що П. П. Сокальський проявив себе на ниві громадського служіння не тільки як видатний публіцист, завдяки публікаціям якого формувалася гро- мадська думка усьго Півдня, а й як серйозний фахівець з різних питань сільського господарства, яке тоді перебу- вало на Півдні у стадії становлення, а також економіки і торгівлі. Саме завдячуючи П. П. Сокальському була вко- рінена традиція виставок виноробної продукції, яка успішно діє і в наш час, впроваджені деревні насадження і лісосмуги, створені служби постійного метеоспостереження тощо.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.