Дух музики в гармонії світу як цінність цивілізації
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2016.138971Ключові слова:
"дух музики", гармонія, цінність, цивілізаціяАнотація
Мета роботи. Дослідження пов'язане з вивченням духу музики в цивілізаційному процесі. Зміна культурно- історичних континуумів завжди отримує своє втілення у видах мистецтва. Музика в усі часи позиціонувалася як відображення Всесвіту, тому дух музики розглянуто як цінність цивілізаційного процесу. Методологія дослідження полягає в застосуванні компаративного, історико-логічного методів. Зазначений методологічний підхід дає змогу роз- крити та піддати аналізу певні погляди на музику щодо її значення у світі. Наукова новизна роботи полягає в розширенні уявлень про дух музики як вищу гармонію цивілізації . Аналіз музичного мистецтва з точки зору філософії дає можливість виокремити поняття про дух музики як певну детермінанту, яка поступово підпорядковує та бере під свій контроль вищу енергію Космосу. Творча особистість у такому контексті обмежує в форму просторову та часову характеристики певного історичного рівня, що й сприяє виявленню духу музики. Висновки. Дух музики, сформований у межах культурних традицій, дає змогу створити успішний музичний продукт, який є "видимим" для втілення традиції та культурної спадщини. Саме дух музики іманентно інтегрує людство в новий рівень гармонії цивілізації. Це може допо- могти врятувати світ від глобальної війни, започаткувати новий рівень людської еволюції на фундаменті свідомої гармонії, створити глобальний світ за допомогою науки, духовності і мистецтва.##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.