ТЕОРЕТИЧНА НАВАНТАЖЕНІСТЬ СПРИЙНЯТТЯ ВІЗУАЛЬНОЇ СХОЖОСТІ МІЖ ОБ’ЄКТАМИ ВІЗУАЛЬНОЇ МЕТАФОРИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2019.191778Анотація
Мета роботи – проаналізувати особливості сприйняття ідеальним глядачем візуальної схожості у візуальних метафорах. Методологія дослідження полягає в застосуванні загальнонаукових методів аналізу і синтезу, теорії концептуальної метафори, а також семіотичного, конструктивістського, психологічного та мистецтвознавчого підходів, що дає змогу пояснити природу візуальної схожості між об’єктами, які є компонентами візуальної метафори. Наукова новизна зумовлена тим, що стаття, спираючись на конструктивістські теорії ідентифікації перцептивної схожості, доводить теоретичну навантаженість візуальної схожості для глядача, що розглядає візуальну метафору. Висновки. Часткову візуальну схожість між двома різними об’єктами, про яку візуальні метафори сигналізують, глядач фактично конструює ad hoc, бо він розпізнає таку схожість лише в контексті, на основі своєї перцептивної категоризації та апеляції до свого знання прихованих рис візуальних об’єктів. Тому інше розуміння контексту, інша перцептивна категоризація та інше знання невидимих рис обов’язково змінюють характер візуальної схожості для глядача##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.