ТЕРАПЕВТИЧНИЙ ВПЛИВ АНСАМБЛЕВОГО СПІВУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2020.220576Ключові слова:
ансамблевий спів, арт-терапія, творчість, музичне мистецтво.Анотація
Мета дослідження полягає у розкритті особливостей ансамблевого співу та виявленні шляхів його впливу на організм людини. Методологія дослідження. В досягненні поставленої мети застосовано наступні методи дослідження: порівняння, систематизації, узагальнення досліджуваної проблеми, використано праці з вокальної педагогіки, арт-терапії та психології мистецтва. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що ансамблевий спів розглядається як метод арт-терапії та здійснюється спроба довести його терапевтичний вплив на людину. Висновки. Особлива роль в процесі занять вокальним ансамблем відводиться керівникові. Саме від нього залежить успішність діяльності ансамблю, мотивація та прагнення до швидкого одержання результатів. Перш за все, вокальний керівник повинен створити доброзичливу, сприятливу атмосферу в колективі. В арт-терапії він також приймає активну участь, проходить всі етапи. В ході роботи, було виявлено, що включення у вокальну групу, регулярні заняття, свідоме ставлення до розучування вокальних партій – все це виховує вміння зосередити увагу для подолання труднощів, а також підвищує рівень емоційного життя людини. Активне музикування сприяє виявленню нових здібностей, підносить до духовних вершин, отже сприяє гармонійному розвитку особистості. Основними елементами при участі у вокальному ансамблі при арт-терапії можна вважати вокальний тренінг та різні види імпровізації, при яких розкривається внутрішній потенціал особистості, її можливості та здібності.
Посилання
Avicenna. (1994). Canon of Medicine: Selected Sections in three parts, volume 2. MICO Commercial Herald [in Russian].
Art pedagogy and art therapy in special education (2001). Moskow: Publishing Center “Academy” [in Russian].
Betensky M. (2002). What do you see? New methods of art therapy. Moskow: EKSMO-Press [in Russian].
Brusilovsky L., Tsynman A. (1974). On a variant of the combination of autogenic training with music. Alma-Ata [in Russian].
Guide to psychotherapy (1985). T.: Medicine [in Russian].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.