ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ КАФЕДРИ МУЗИКОЛОГІЇ УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ АДАМА МІЦКЕВИЧА В ПОЗНАНІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2021.229574Анотація
Мета роботи – проаналізувати діяльність кафедри музикології Університету імені Адама Міцкевича в Познані від його заснування у 1922 р. до початку ХХІ ст. Методологія дослідження полягає в застосуванні історично-системного методу – для вивчення проблематики музикології як академічної дисципліни в тісному зв’язку із суспільно-історичним контекстом і відтворенням цілісної картини її розвитку, а також біографістики – для окреслення постатей польської загальнокультурної і спеціальної музикологічної школи. Наукова новизна роботи полягає у висвітленні діяльності Познанської музикологічної школи, яка охоплює традиційну музикознавчу проблематику і розробляє методологію нових міждисциплінарних досліджень гуманітарного спрямування. Висновки. Формування музикології як навчальної дисципліни в Університеті імені Адама Міцкевича в Познані, що відбувалося на засадах європейської музично-освітньої традиції, яка спиралася на організаційний досвід і методологічні позиції німецького музикознавства та кафедр музикології Львівського та Ягеллонського університетів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.