ТВОРЧІСТЬ К. МАЛЕВИЧА В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ СВІТОВОЇ ТА ВІТЧИЗНЯНОЇ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.239934Анотація
Мета статті – з’ясувати внесок українського художника авангардиста, педагога, теоретика Малевича Казимира Севериновича в українське та світове образотворче мистецтво. Методологія дослідження складається з сукупності методів: історичного, біографічного, теоретичного. Зазначений методологічний підхід дозволяє дослідити питання історичних даних пов’язаних із подіями в Україні, які сприяли хвилям еміграції, виокремити певні біографічні факти та дослідити творчу діяльність митця. Наукова новизна дослідження полягає у з’ясуванні внеску Казимира Малевича у розвиток українського та світового образотворчого мистецтва, досліджено особливості його творчості, теоретичні роботи митця, його викладацьку діяльність, що стало важливим фактором збереження та поширення української культури. Висновки. Життя і творчість К. С. Малевича стали надбанням усього світу. Своєю діяльністю, створенням нового напрямку в абстракціонізмі він вплинув на розвиток образотворчого мистецтва у світі. Керуючись власними дослідженнями та творчими пошуками він відкрив новий напрямок в авангардному мистецтві – супрематизм, який став унікальним явищем в образотворчому мистецтві. Стиль вплинув на образотворче мистецтво, архітектуру, дизайн. Малевич розробив власну манеру викладання мистецтва в навчальних закладах. Послідовниками митця стали українські та німецькі конструктивісти, американські мінімалісти, французькі абстракціоністи. Його творчі ідеї актуальні і в наш час.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.