Медійний вплив телевізійних форматів на свідомість телеглядача
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.239977Анотація
Мета дослідження полягає у вивченні та оцінці тієї ролі, яку відіграє телебачення в сучасному суспільстві, у визначенні класифікації розважальних телевізійних форматів та впливу телевізійних форматів на свідомість реципієнтів. Методологія дослідження. Добір фактичного матеріалу щодо вивчення сугестивних властивостей телебачення ґрунтується на концепціях вітчизняних і зарубіжних вчених, а також на поглядах філософів, соціологів, семіотиків, культурологів, мистецтвознавців, що розглядають телебачення як явище сучасної культури. Наукова новизна. У статті показано, що сприйняття смислових властивостей реальності на ТБ має тенденцію до відходу з-під свідомого контролю людини і суспільства, підштовхуючи підсвідомість телеглядача до міфологічної стереотипізації. Висновки. Кожен з нас на практиці піддається впливу різних засобів масової інформації. Створення цілісної картини реальності з усіма її суперечностями може наблизити нас до комплексного розуміння навколишнього світу у всій його різноманітності, що допоможе, на нашу думку, подолати кризу на телевізійному екрані, де сьогодні яскравий візуальний образ нерідко прикриває бездуховність і агресивність екрану.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.