РЕАЛІЗАЦІЯ ІДЕЙ ЖИТТЄТВОРЧОСТІ В НАУКОВІЙ ТА КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ МИРОСЛАВИ КАЧУР
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2021.244479Анотація
Мета роботи – розкрити специфіку наукової, культурно-освітньої практики М. Качур у дискурсі реалізації ідей життєтворчості, висвітлити значення здобутків мисткині у розвитку українських цивілізаційних процесів. Методологія дослідження полягає у застосуванні біографічного, аналітичного, історичного, системного підходів, що дозволило комплексно опанувати основні віхи творчості М. Качур, означити їх вплив на національну культуру. Наукова новизна. У статті вперше експліковано досягнення М. Качур у вимірі імплементації завдань життєтворчості. Висновки. Професійна практика М. Качур – сфера реалізації ідей креативного буття. Вони сформувалися ще в роки студентства, протягом фахової діяльності поглиблювалися, зазнавали трансформацій, відповідно до інноваційних гуманістичних тенденцій, довершувалися в багатогранних напрямах роботи. Праця М. Качур має декілька магістральних ліній: наукова – дослідження проблем музичного навчання, рецензування статей та авторефератів, керівництво дипломними студіями та ін.; педагогічна – викладання в освітніх закладах різного рівня (школа, коледж, університет, курси підвищення кваліфікації вчителів), підготовка методичних видань, репертуарних збірок та ін.; культурно-організаційна – управління структурними підрозділами університету, налагодження партнерства з провідними ЗВО; проведення конференцій, форумів, майстер-класів, семінарів із залученням знакових українських вчених, виконавців; членство в журі конкурсів, фестивалів; провадження громадських соціальних акцій, проектів та ін. Сутнісними якостями мистецького буття М. Качур є: системний аналіз дійсності, свідоме направлення зусиль до її творчого перетворення; активна взаємодія з оточуючим середовищем; продуктивність, що проявилася в ґрунтовних досягненнях у всіх сферах роботи; постійне вдосконалення власних здібностей тощо. Життєтворчість М. Качур значно вплинула на національний культурний поступ. Успішна праця майстрині – відповідь на актуальні гуманітарні виклики часу. Здобутки діячки сприяли вирішенню багатьох освітніх проблем, отримали застосування у викладанні її вихованців, які, ґрунтуючись на засадах своєї наставниці, продукують свої авторські методи та підходи звершення змісту сучасного музичного навчання.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.