ПРИНЦИПИ ХОРЕОГРАФІЧНОЇ ОСВІТИ В ПОЧАТКОВИХ МИСТЕЦЬКИХ ЗАКЛАДАХ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2021.250269Анотація
Метою роботи є визначення основних принципів хореографічної освіти в початкових мистецьких закладах. Методологія. У роботі використані методи аналізу і синтезу. На основі аналізу проведених занять з різними віковими категоріями дітей на базі хореографічного відділу Калуської дитячої музичної школи Івано-Франківської області визначено основні принципи хореографічної освіти, які сприяють вдосконаленню та розвитку виконавської майстерності дітей, творчого мислення, виховують дисциплінованість та естетичний смак, а найголовніше – любов до танцю. Метод синтезу дозволив визначити основні критерії викладання хореографії для дошкільнят. Наукова новизна роботи полягає в тому, що вперше було комплексно досліджено основні принципи освіти а уроках хореографії. У роботі проаналізовано тенденції розвитку хореографічної освіти в початкових мистецьких закладах; визначено поняття «дитяча хореографія» як одну із основ формування танцювальних здібностей та «фундамент» для подальшого розвитку дітей в напрямі хореографічного мистецтва; зроблено спробу охарактеризувати педагогічні завдання викладача хореографії з різними віковими категоріями дітей з використанням новітніх методів та прийомів навчання. Досліджено, що новітні інформаційні технології в галузі хореографічного мистецтва дозволяють: посилити результативність знань дітей; створити позитивне враження на уроках з хореографії; забезпечити високу освітню різноманітність; підвищити успішність; вдосконалити виконавську майстерність; раціонально організувати навчальні показники; збільшити навчальні досягнення. Висновки. Автором підсумовано, що використання новітніх методів та прийомів навчання хореографії приведе до високої успішності, підвищення виконавських здібностей, що дозволить в майбутньому визначити шлях дітей в подальшу професійну хореографічну освіту.
Ключові слова: дитяча творчість, танець, виконавська майстерність, дидактичні вимоги, методика викладання.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.