ДІАЛЕКТИЧНА ЄДНІСТЬ ДВОХ НАДЗАВДАНЬ В КОНТЕКСТІ ПРОБЛЕМИ ПЕРЕВТІЛЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2021.250308Анотація
Мета дослідження – спробувати визначити природу взаємозв’язків двох надзавдань – актора і ролі – в процесі творчості актора, спираючись на аналіз сутності проблеми перевтілення в мистецтві актора школи Станіславського. Методологія дослідження спирається на аналітичний, загальнологічний та зіставно-типологічний методи, які дозволяють нетрадиційно осмислити концепцію діалектичної єдності двох надзавдань у процесі творчості актора в контексті проблем перевтілення. Предметом дослідження є базисні поняття всесвітньо відомої «системи» К. С. Станіславського. Наукова новизна полягає у тому, що теорія акторського мистецтва ніколи не вдавалася до аналізу діалектики взаємин двох надзавдань – актора і ролі- в контексті проблеми перевтілення. Її трактовка школою Станіславського підтверджує ідею діалектичної взаємодії двох надзавдань в єдиному творчому процесі. Висновки. В художньо завершеному акторському виконанні ми завжди маємо справу з наявністю як надзавдання самого актора, що виконує певну роль, так і надзавдання ролі (дійової особи). Попри їх різноспрямованість вони все ж становлять діалектично нерозривне єдине ціле, що перетворює процес перевтілення у високохудожній акт творчості.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.