Формування творчої особистості Богдана Ступки як майстра українського театру
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2022.257725Анотація
Мета роботи. Охарактеризувати особливості формування та становлення творчої особистості Б. Ступки крізь призму тенденцій розвитку українського театрального мистецтва та визначити засади і здобутки виконавської майстерності митця. Методологія дослідження полягає у застосуванні типологічного, емпіричного, мистецтвознавчого, аналітичного, аксіоматичного методів дослідження концепту професійної діяльності майстра сцени, її початкового періоду й сценічного розвитку та аналізу головних ознак акторської майстерності Б. Ступки, її специфічних рис у процесі роботи над образом, ключових критеріїв естетичної цінності відтворення персонажу постановки. Новизна дослідження полягає у систематизації творчих досягнень Б. Ступки на початку його сценічної діяльності та наступних професійних здобутків, що склали фундаментальне підґрунтя його високої сценічної майстерності. Висновки. В результаті здійсненого аналізу дослідження можна дійти висновку, що сформовані протягом роботи в колективі Львівського театру ім. Марії Заньковецької риси творчого почерку Богдана Ступки отримали значний розвиток на сцені Київського драматичного театру ім. Івана Франка, багато в чому завдяки тісній співпраці з С. Данченком, який не лише сприяв створенню унікального репертуару, що складається з творів серйозної вітчизняної та світової драматургії, а й специфічної творчої атмосфери, в якій актор отримує усі можливості для глибинної інтерпретації образу свого персонажа та його розкриття..
Ключові слова: Ступка Богдан, театр, актор, акторська майстерність.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.