Сценічне слово у театрі ім. Івана Франка у контексті історико-культурного процесу
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2022.262210Анотація
Метою роботи є висвітлення етапів еволюції українського сценічного слова у театрі ім. Івана Франка у контексті історико-культурного процесу з 1920-х рр.– до сучасності, а також аналіз особливостей художнього напряму «соціалістичний реалізм» та його вплив на сценічне слово. Методологія дослідження полягає у застосуванні методу історичної ретроспекції, який використовується задля аналізу сценічного слова у акторських роботах театру ім. Івана Франка з 1920-х рр. – до сучасності; культурологічний метод залучено для дослідження впливу ідеологічних засад держави на соціокультурне середовище через сценічне слово; використання художньо-історичного методу дає змогу провести аналіз творчої роботи режисерів за певних культурно-політичних реалій. Наукова новизна полягає у комплексному дослідженні основних етапів еволюції сценічного слова у театрі ім. Івана Франка протягом всього його існування на прикладі акторських робіт у драматичних і музичних виставах, а також у дослідженні впливу вітчизяного історико-культурного процесу на сценічне слово. Висновки. Розглянуто художню політику Г. Юри у театрі ім. Івана Франка в перші десятиліття його існування. Розкрито вплив ідеології комуністичної партії на вітчизняний театральний процес. Проаналізовано особливості художнього напряму «соціалістичний реалізм» та його вплив на сценічне слово у театрі ім. Івана Франка на прикладі акторських робіт. Розглянуто сценічне слово у музичних виставах театру ім. Івана Франка у контексті історико-культурного процесу.
Ключові слова: сценічне слово, культура, ідеологія, соціалістичний реалізм, театр ім. Івана Франка, Г. Юра, мюзикл, рок-опера
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.